У Сенаті США призначили голосування щодо допомоги Україні та Ізраїлю

12:20 05.12.2023

Лідер демократичної більшості в Сенаті США Чак Шумер призначив на середу, 6 грудня, перше голосування щодо запиту президента Джо Байдена на $106 млрд для України, Ізраїлю та посилення безпеки на кордоні. 

Про це повідомляє Politico, пише видання ZN.UA.

Голосування може провалитися через опозицію Республіканської партії, що виникла навколо переговорів про безпеку кордону, які зайшли в глухий кут. Деякі сенатори вважають, що принаймні наближення “дедлайну” допоможе їм зосередитися.

Ставки для голосування цього тижня вищі, ніж зазвичай, оскільки йдеться не про партійний законопроєкт у традиційному розумінні, а про величезний транш допомоги для деяких із найближчих союзників США.

Голосування в середу буде технічною спробою подолати опір Республіканської партії, який не дозволяє почати дебати щодо законопроекту

"Нам потрібно працювати над законопроектом, щоб, якщо ми дійдемо згоди, могли рухатися швидко. Сенат рухається дуже повільно", - сказав сенатор-демократ Кріс Мерфі. 

Республіканці вже кілька тижнів попереджають, що заблокують голосування щодо запиту Байдена про допомогу Україні та Ізраїлю без угоди щодо питання кордону.

Раніше речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі вкотре закликав Конгрес ухвалити рішення про виділення коштів, необхідних для продовження допомоги Україні. За його словами, це необхідно зробити до кінця цього року, оскільки пізніше надати той рівень допомоги, якого потребують українці, буде надзвичайно складно.
 

Ще на цю тему