На кордоні Естонії з РФ суттєво зріс рух після закриття східного кордону Фінляндії

15:20 30.11.2023

Після закриття фінського кордону з Росією Естонія відзначає зростання руху через свої КПП на кордоні з РФ.

Як повідомляє ERR, пише "Європейська правда", про це у коментарі ЗМІ сказала представниця служби поліції та охорони кордону PPA Еве Калмус. 

Калмус зазначила, що закриття кордону Фінляндії з Росією вже відчутно позначилося на кількості перетинів кордону РФ з Естонією. 

"Ми вже бачимо, що кількість перетинів естонсько-російського кордону зросла з 4000 до 5000 (осіб чи транспортних засобів – не уточнено. – Ред.)", – зазначила посадовиця. 

За її словами, ті, хто їдуть до Росії – звичайні громадяни, які їдуть через свої приватні справи, а також члени різних дипломатичних місій і їхні родичі. 

Калмус не назвала цифри, скільки нелегальних мігрантів спробували в’їхати з Росії до Естонії, але підтвердила, що такі випадки були і прикордонникам вдалося без конфліктів розвернути їх на кордоні там, де відбувається перший етап контролю. 

Вона уточнила, що у випадку Естонії, як і Фінляндії, мігранти поки не намагалися перетнути кордон поза автомобільними шляхами – на відміну від кордону Білорусі з балтійськими сусідами, де групи підходять до кордону просто серед лісу. 

"Безперечно, ми допускаємо і такий сценарій і готові до нього", – додала Калмус. 

Теми:

Ще на цю тему