Рада Україна-НАТО затвердила річну програму для України

14:20 29.11.2023

На засіданні Ради Україна-НАТО було затверджено річну програму, спрямовану на підготовку України до членства в Альянсі.

Про це у середу 29 листопада заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції у Брюсселі після завершення засідання Ради Україна-НАТО, передає Укрінформ.

"Сьогодні ми схвалили амбітну робочу програму на наступний рік. Вона включає енергетичну безпеку, іновації та взаємосумісність", - сказав він.

"Сьогодні ми схвалили амбітну робочу програму на наступний рік. Вона включає енергетичну безпеку, інновації та взаємосумісність", - сказав він.

Столтенберг повідомив, що зараз відбувається трансформація Комплексного пакету допомоги НАТО в багаторічну програму допомоги, щоб "допомогти Україні перейти від радянських часів до обладнання та стандартів НАТО" та "зробити їхні війська повністю взаємосумісними з нашими".

"Ми також обговорили шлях України до членства в НАТО. Союзники погодилися, що Україна стане членом НАТО. Наразі ми надали рекомендації щодо пріоритетних реформ в Україні, включаючи боротьбу з корупцією, зміцнення верховенства права та підтримку прав людини і прав меншин. Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше", - заявив генсек НАТО.

Він наголосив на продовженні підтримки України на її шляху до членства в Альянсі та продовженні підтримки Альянсом боротьби України за свою свободу.

Як повідомлялося, 29 листопада у Брюсселі пройшло перше в історії засідання Ради Україна–НАТО на рівні міністрів закордонних справ.
 

Ще на цю тему