Україна отримала 300 тис з обіцяного ЄС мільйона снарядів – Кулеба

15:00 29.11.2023

Європейський Союз передав Україні близько 300 тисяч з обіцяного мільйона снарядів. 

Про це заявив у середу, 29 листопада, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє ZN.UA з посиланням на Reuters.

Виступаючи перед журналістами в кулуарах засідання Ради Україна-НАТО, Кулеба закликав до більшої взаємодії оборонних галузей України та Альянсу, щоб забезпечити Києву постачання зброї, необхідне для перемоги над Росією.

"Нам потрібно створити спільний євроатлантичний простір оборонної промисловості", - сказав Кулеба, додавши, що це передбачатиме безпеку як для України, так і для самих країн НАТО.

Протягом останніх кількох місяців Київ також докладає зусиль для залучення провідних світових виробників озброєнь до роботи в Україні, намагаючись диверсифікувати залежність від зброї та боєприпасів, що надаються союзниками.

Навесні 2023 року у Брюсселі оголосили про план надати Україні мільйон артилерійських боєприпасів до кінця березня 2024 року. ЗМІ писали, що ЄС може не встигнути виконати свою обіцянку до встановленого терміну. Надання Україні боєприпасів стає все більш нагальним через те, що Росія змогла наростити власне виробництво. Крім того, РФ отримує боєприпаси від КНДР. Повідомлялося, що Пхеньян відправив Росії понад мільйон снарядів.
 

Ще на цю тему