Міноборони впровадило ще чотири стандарти НАТО

08:20 29.11.2023

Протягом жовтня-листопада 2023 року в Міністерстві оборони та Збройних Силах України запроваджено ще чотири стандарти НАТО.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на повідомлення Міністерства оборони України.

Як зазначається, серед нових запроваджених стандартів:

  • "Освіта та підготовка з проведення операцій в урбанізованому середовищі" (здійснення стандартизованої підготовки під час підготовки до ведення бойових дій у великих населених пунктах).
  • "Тактика, методи та процедури повітрянодесантних операцій НАТО" (забезпечення командирів та їх штабів керівництвом щодо планування, координації та виконання повітрянодесантних операцій).
  • "Проведення сухопутних тактичних дій" (забезпечення керівництвом щодо планування та виконання заходів і завдань зі стабілізації обстановки, які можуть виникати в рамках будь-якої операції та в межах будь-якої кампанії).
  • "Повітряні та космічні операції" (стосується спільної доктрини, на основі якої можуть бути сформульовані стандартні процедури застосування спроможностей щодо дій в аерокосмічному просторі під час об’єднаних операцій).

Також повідомляється, що наразі в Міноборони та ЗСУ запроваджено 280 стандартів НАТО:

  • 174 – в рамках Цілей партнерства Україна-НАТО (першочергові стандарти НАТО);
  • 106 – так званих "ініціативних", що впроваджуються Україною поза Цілями партнерства.

Загалом в Альянсі існує 1135 стандартів - тобто в Міноборони та ЗСУ вже запроваджено чверть від загальної кількості (24,6%).

Ще в лютому 2023 року налічувалося лише 77 стандартів, запроваджених в рамках Цілей партнерства, але повномасштабна війна не зупинила процесу інтеграції України в Північноатлантичний простір.

"Запровадження стандартів НАТО у складові сектору безпеки та оборони - пріоритетне завдання для України на шляху до членства в НАТО", - додали в Міноборони.
 

Ще на цю тему