Туреччина знову заявила про готовність прийняти у себе переговори між Україною та РФ

15:40 24.11.2023

Туреччина вбачає переговори найефективнішим способом усунення загроз та припинення війни та готова надати майданчик для проведення мирних переговорів між Україною та Росією.

Про це сьогодні, на відкритті саміту зі стратегічних комунікацій Stratcom Summit 2023, що проходить в Стамбулі, сказав міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, повідомляє власкор Укрінформу.

“Найефективнішим способом усунення загроз, безсумнівно, є якнайшвидше припинення війни шляхом переговорів… У разі визначення умов, Туреччина може знову прийняти мирні переговори між Росією та Україною”, - сказав міністр.


Хакан Фідан нагадав, що Туреччина надає політичну та стратегічну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, включаючи Крим.

Щодо палестино-ізраїльського конфлікту, міністр наголосив на тому, що повинно бути досягнуто повне припинення вогню, і до Гази має надійти допомога.

«Ми ведемо інтенсивну дипломатію на основі рішення про створення двох держав. У наших ініціативах і переговорах ми спостерігаємо, що єдиним рішенням ізраїльсько-палестинської проблеми є створення незалежної палестинської держави зі столицею Східним Єрусалимом”, - сказав Хакан Фідан.

Міністр нагадав про те, що Туреччина висловила готовність бути гарантом у досягненні домовленостей між Палестиною та Ізраїлем.


Цього року темою саміту є “Глобальна відповідь на гібридні виклики: стабільність, безпека, солідарність”. У ході панельних обговорень порушуватиметься широкий спектр питань - від боротьби з дезінформацією до нових технологій і штучного інтелекту, від створення глобальної стійкості в умовах криз і можливостей до заснованої на правді, прозорої та відкритої комунікації в епоху ескалації невизначеності, гуманітарні та екологічні кризи, регіональна нестабільність на міжнародній арені.

Ще на цю тему