Блокада кордону: Україна створить моніторингову групу ЄС

11:40 24.11.2023

Україна ініціює створення моніторингової групи з боку ЄС на кордоні через блокування, а також планує евакуацію українських водіїв.

Как пишет издание« Флот 2019» про це повідомив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.

“Ініціюємо створення моніторингової групи з боку Європейського Союзу на кордоні. Пропонуємо європейським колегам фіксувати офіційно ту ситуацію, яка відбувається перед пунктами пропуску. Чи пропускаються небезпечні вантажі, яким чином перетинає кордон гуманітарна допомога, а головне – в яких умовах вже більше двох тижнів перебувають наші водії”, – розповів Сергій Деркач.

За його словами, лист із відповідною пропозицією Мінінфраструктури направило і наразі очікує на відповідь.

Окрім того, каже посадовець, відомство почало збір даних для евакуації українських водіїв.

“Зараз наші водії при мінусовій температурі потерпають від дій кількох людей, що заблокували кордон за згоди місцевої влади. Ми кілька разів порушували питання на робочому та офіційних рівнях щодо харчування, чергування швидких, пожежних машин, належних санітарних умов – цього всього немає. Натомість і надалі бачимо повідомлення про погодження продовження протесту з боку місцевої влади”.

Українські водії, що заблоковані з польського боку кордоні і хочуть евакуюватися, мають заповнити цю форму.

“За останні три тижні питання блокади порушувалось на всіх можливих рівнях, десятки листів, зустрічей. Ми запропонували низку компромісів, польський уряд та Єврокомісія їх знають. Але домовитись про щось можливо лише тоді, коли є бажання домовлятись, а не лише бажання блокувати кордон”, – додав заступник міністра.

Раніше посол України у Польщі Василь Зварич повідомив, що Україна скерувала чергову ноту МЗС Польщі через смерть другого водія на кордоні.

Ще на цю тему