У Мінстратегпромі розсекретили дрон з дальністю польоту 1000 км / Фото

08:00 23.11.2023

Заступниця міністра стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр оприлюднила модель нового українського БПЛА, який максимально точно відповідає дрону від "Укроборонпрому", який повинен мати дальність у 1000 км.

Про це повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS».

Таємниця самого зовнішнього вигляду БПЛА була настільки серозна, що з моменту його анонсу ще у жовтні минулого року існувало лише дві фотографії з елементом його фюзеляжу. Але вочевидь саме його модель Ганна Гвоздяр доклала до свого заклику приєднуватись до української оборонної промисловості.

На те, що мова йде саме про цей БПЛА вказує малюнок на самій моделі, які повторюють якраз дві офіційні фото від "Укроборонпрому" з емблемою на носовій частині та написом "аз воздам" поряд із двигуном.

Фото з сайту DEFENSE EXPRESS

Й зрештою перше, що спадає на думку при першому погляді на цю модель, це те, що вона дійсно доволі схожа на Bayraktar TB2.

Bayraktar TB2. Фото з сайту DEFENSE EXPRESS

Але це дійсно лише на перший погляд, бо попри дійсно схоже рішення у аеродинаміці між цими двома БПЛА є значна різниця, а розмір двигуна прямо вказує на те, що скоріш за все новий український дрон значно менший.

Й зрештою у цьому дроні була просто використана доволі поширене аеродинамічне рішення, як, наприклад, у PD-2 від UkrSpecSystems. Й скоріш за все, цей новий БПЛА займає проміжне положення за розміром між цими двома моделями дронів.

 

PD-2

Але найголовніше те, що саме це модель має остаточно поставити крапку, чи є дрон від "Укроборонпрому" аналогом іранського літако-снаряда Shahed-136. Зокрема одразу зазначалось, що він створюється, як багатофункціональна платформа, що концептуально означає можливість його використання у вигляді багаторазового дрона. А це вже абсолютно інші та доволі високі вимоги до апарату, який має витримати довготривалу експлуатацію.


А це вже робить доволі дорогим, що навряд сумісно із задачею здійснити один єдиний у своєму житті політ і просто врізатись у ціль. В той час, коли сам Shahed-136 відрізняється тим, що є саме відносно дешевим одноразовим дроном-камікадзе, який навіть немає шасі.

Водночас на моделі опублікованою Ганною Гвоздяр не видно оптико-прицільної станції чи пілонів для розміщення малогабаритних боєприпасів, бо при офіційно оголошеному корисному навантаженні у 75 кг мова може йти лише про них. Для розуміння, для Bayraktar TB2 з корисним навантаженням 150 кг була створена окрема лінійка боєприпасів з MAM-C та MAM-L. Але зрештою мова йде про мініатюрну модель БПЛА та один ракурс.

Ще на цю тему