США внесли у список санкцій військових РФ за воєнні злочини у Бучі

12:00 21.11.2023

Державний департамент США вніс полковника ЗС Росії Азатбека Омурбекова, відомого як "Бучанський м'ясник", та єфрейтора Даниїла Фролкіна до санкційного списку за воєнні злочини в Україні. 

Про це йдеться у заяві глави Держдепу Ентоні Блінкена, повідомляє "Європейська правда".

В результаті дій США Омурбекову, Фролкіну та їхнім найближчим родичам заборонено в'їзд до Сполучених Штатів.  

Омурбекова внесли до переліку осіб, причетних до грубих порушень прав людини, а саме до позасудових вбивств беззбройних українських цивільних осіб в Андріївці на Київщині.

Омурбеков був командиром 64-ї окремої мотострілецької бригади Росії в період, коли російські війська контролювали Андріївку. Пізніше Омурбеков привів свою бригаду до Бучі, де Державний департамент США встановив, що 64-та окрема мотострілецька бригада вбивала, била, розчленовувала, спалювала і проводила імітацію страт цивільних осіб. 

Так само Фролкіна внесли у список у зв'язку з його причетністю до грубого порушення прав людини, а саме до позасудового вбивства беззбройного українського цивільного мешканця в Андріївці. 

Причетність Омурбекова і Фролкіна до грубих порушень прав людини задокументували неурядові організації та незалежні розслідування. У Держдепі назвали ці дані серйозними і достовірними. 
 


 

Ще на цю тему