Данія передала ВМС України роботизовані гідрографічні комплекси: вони скануватимуть дно / Фото
Автономні гідрографічні комплекси SeaBat T51-R передав уряд Королівства Данія Військово-морським силам України.
Про це повідомила пресслужба національного флоту України, пише видання Думська.
Начальник гідрографічної служби ВМСУ капітан першого рангу Роман Гончаренко розповів, що комплекс обладнаний багатопроменевим ехолотом, призначеним для зйомки рельєфу дна. Його можливості дозволяють, зокрема, й виявляти підводні об’єкти, що на сьогодні є неабияк важливо для військових моряків.
«Головне завдання багатопроменевого ехолота — збирати точні дані про морське дно та морське середовище, — каже офіцер. — Потім їх можна обробити та використовувати для створення та оновлення морських карт та планшетів для підтримки безпечної навігації у районі. Отримана батиметрична інформація дозволяє знати глибини дна з щільністю через кожен сантиметр. Відповідно, ми можемо знати наявні підводні перешкоди, вибрати правильні місця стоянки наших плавзасобів, варіанти проходу, маршрути переходів суден».
Комплекс SeaBat T51-R використовується насамперед в акваторіях портів та закритих водних акваторіях. Багатопроменевий ехолот дозволяє отримати інформацію від 1024 променів. Завдяки йому військові моряки отримують деталізований рельєф дна.
«Цей безекіпажний надводний комплекс виробництва Maritime Robotics (Норвегія), спеціальне обладнання комплексу, зокрема багатопроменевий ехолот SeaBat T51, виробництва компанії Teledyne Marine (Данія), яка є одним з провідних виробників гідролокаторів та ехолотів різних типів, а також навігаційного обладнання. Він значно посилить спроможності у вивченні морського дна, що іноді має вирішальне значення для безпеки мореплавства та захисту довкілля», — зазначив Роман Гончаренко.
Багатопроменевий ехолот SeaBat T51-R створений на основі відомого SeaBat T50, але з чотирикратною роздільною здатністю. Його технологія 800 кГц дозволяє проводити зйомку з найвищим рівнем деталізації, зберігаючи при цьому дивовижну ефективність зйомки з широкою смугою охоплення. Також має гнучкий нижній частотний діапазон 350-430 кГц.
Фото: АрміяInform
Автономне управління сонаром зі штучним інтелектом спеціально створено для SeaBat T51 — це унікальна інновація SeaBat забезпечує надійні дані та роботу гідролокатора без допомоги рук, що дозволяє підвищити ефективність зйомки при меншому навантаженні на оператора.
Ехолот надає безпрецедентну інформацію про топографію морського дна і у такий спосіб виводить отримання батиметричних даних на абсолютно новий рівень.
Ще на цю тему
- 02.12.2023 З’явилися нові невтішні прогнози, коли все ж таки Україна отримає гібрид ракети та бомби для HIMARS
- 02.12.2023 Rheinmetall наступного року планує запустити виробництво бронетехніки в Україні
- 01.12.2023 Захист від БПЛА: у Міноборони допустили до експлуатації нові зразки «окопної РЕБ» / Фото
- 23.11.2023 У Мінстратегпромі розсекретили дрон з дальністю польоту 1000 км / Фото
- 21.11.2023 Стійкий до російського РЕБу новий український ударний дрон йде в серію
- 20.11.2023 ЗСУ отримали перші 3 тисячі FPV-дронів від операції "Єдність", - Федоров
- 18.11.2023 Що скоріш за все ховається за дроном-камікадзе "Морок" з дальністю 800 км
- 18.11.2023 Які п’ять компаній з Італії приєдналися до українського Альянсу обороних індустрій, що налічує вже 74 учасники
- 17.11.2023 Франція домовляється зі Швейцарією про реекспорт зброї для України – Макрон
- 16.11.2023 Україна вийшла на виробництво "десятків аналогів Shahed-ів" - у Мінстратегпромі розкрили додаткові деталі(фото)
- 14.11.2023 У ЄС зробили неочікувані заяви про 1 млн снарядів для України, але чи не занадто оптимізму в цьому питанні
- 14.11.2023 Leopard 1A5, Bandvagn 206, вантажівки, БК та інше: що в новому пакеті оборонної допомоги від Німеччини(фото)