Данія передала ВМС України роботизовані гідрографічні комплекси: вони скануватимуть дно / Фото 

15:00 17.11.2023

Автономні гідрографічні комплекси SeaBat T51-R передав уряд Королівства Данія Військово-морським силам України.

Про це повідомила пресслужба національного флоту України, пише видання Думська.

Начальник гідрографічної служби ВМСУ капітан першого рангу Роман Гончаренко розповів, що комплекс обладнаний багатопроменевим ехолотом, призначеним для зйомки рельєфу дна. Його можливості дозволяють, зокрема, й виявляти підводні об’єкти, що на сьогодні є неабияк важливо для військових моряків.

«Головне завдання багатопроменевого ехолота — збирати точні дані про морське дно та морське середовище, — каже офіцер. — Потім їх можна обробити та використовувати для створення та оновлення морських карт та планшетів для підтримки безпечної навігації у районі. Отримана батиметрична інформація дозволяє знати глибини дна з щільністю через кожен сантиметр. Відповідно, ми можемо знати наявні підводні перешкоди, вибрати правильні місця стоянки наших плавзасобів, варіанти проходу, маршрути переходів суден».

Комплекс SeaBat T51-R використовується насамперед в акваторіях портів та закритих водних акваторіях. Багатопроменевий ехолот дозволяє отримати інформацію від 1024 променів. Завдяки йому військові моряки отримують деталізований рельєф дна.

«Цей безекіпажний надводний комплекс виробництва Maritime Robotics (Норвегія), спеціальне обладнання комплексу, зокрема багатопроменевий ехолот SeaBat T51, виробництва компанії Teledyne Marine (Данія), яка є одним з провідних виробників гідролокаторів та ехолотів різних типів, а також навігаційного обладнання. Він значно посилить спроможності у вивченні морського дна, що іноді має вирішальне значення для безпеки мореплавства та захисту довкілля», — зазначив Роман Гончаренко.

Багатопроменевий ехолот SeaBat T51-R створений на основі відомого SeaBat T50, але з чотирикратною роздільною здатністю. Його технологія 800 кГц дозволяє проводити зйомку з найвищим рівнем деталізації, зберігаючи при цьому дивовижну ефективність зйомки з широкою смугою охоплення. Також має гнучкий нижній частотний діапазон 350-430 кГц.

Фото: АрміяInform

Автономне управління сонаром зі штучним інтелектом спеціально створено для SeaBat T51 — це унікальна інновація SeaBat забезпечує надійні дані та роботу гідролокатора без допомоги рук, що дозволяє підвищити ефективність зйомки при меншому навантаженні на оператора.

Ехолот надає безпрецедентну інформацію про топографію морського дна і у такий спосіб виводить отримання батиметричних даних на абсолютно новий рівень.
 

Ще на цю тему