Церква, що працює під вивіскою «УПЦ», керується з Москви – вердикт суду
Суд визнав, що згідно зі статутом РПЦ, УПЦ є «самокерованою церквою в складі Російської церкви»
Шостий апеляційний адміністративний суд встановив, що УПЦ МП з’єднана з Помісними православними церквами через Російську православну церкву (РПЦ). Зокрема, Українська православна церква Московського Патріархату у своєму управлінні керується постановами Архієрейського Собору РПЦ від 25-27 жовтня 1990 року.
Про це йдеться в матеріалі «Главкома» «Хто працює під брендом «УПЦ»? Суд поставив крапки на «i».
Також апеляційний суд наголосив, що керівник УПЦ митрополит обирається пожиттєво єпископатом УПЦ і благословляється Святішим Патріархом Московським і всієї Русі. Митрополит Київський і всієї України є постійним членом Священного Синоду РПЦ – керівного органу цього релігійного об’єднання.
Суд підтвердив канонічний зв’язок УПЦ МП із Російською церквою
витяг з судового реєстру
До того ж суд визнав, що згідно зі статутом РПЦ, УПЦ є «самокерованою церквою в складі Російської церкви», а архієреї УПЦ є членами керівних органів цього релігійного об’єднання і у своїй діяльності керується рішеннями РПЦ; управлінські документи та керівні органи погоджуються керівними органами РПЦ.
«Київська Митрополія УПЦ як адміністративний центр, керівний орган УПЦ, та Почаївська Свято-Успенська Лавра як структурний підрозділ УПЦ, входять до складу релігійного об`єднання «УПЦ», яке, у свою чергу, є частиною РПЦ, керується рішеннями органів управління РПЦ, а повноважні представники УПЦ входять до органів управління РПЦ. Таким чином, відповідач дійшов вірного висновку про застосовність до позивачів ознак, визначених частиною восьмою статті 12 Закону, та, як наслідок, про наявність у них зобов’язань, передбачених частиною сьомою цієї ж статті», – вважає апеляційний суд.
Нагадаємо, влітку 2023 року Київський окружний адміністративний суд визнав приналежність Української православної церкви (Московського патріархату) до складу Російської православної церкви.
Суд першої інстанції навесні дійшов однозначних висновків: релігійна структура, яка називає себе Українська православна церква (і вимагає, аби до цієї назви навіть не додавали уточнення «Московського патріархату») попри все-таки входить до складу Російської православної церкви! Варто наголосити: ухвалення доленосного судового рішення відбувалося вже на другому році загарбницького повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Своєю чергою апеляційна інстанція наприкінці осені підтвердила законність «церковного» рішення Київського окружного адмінсуду. Апеляція підвела верхівку УПЦ МП до складного вибору, якому вони затято пручаються останні чотири роки: ця церква зобов’язана перереєструватися і перейменуватися – закріпити у назвах канонічний зв’язок із Російською церквою.
До слова, ще у 2019 році Мінкульт оприлюднив перелік релігійних організацій УПЦ (їх кілька сотень), які до назв мали додати словосполучення «в єдності з Російською православною церквою». Якраз це і стало фіналізацією результатів релігієзнавчої експертизи.
Ще на цю тему
- 05.10.2024 «Настав час розірвати звʼязки». Священники УПЦ МП із Чернігівщини звернулися до Онуфрія
- 24.09.2024 Закон щодо заборони російської церкви в Україні набув чинності
- 23.09.2024 Чи є УПЦ Московською церквою? Онуфрій програв черговий суд
- 24.08.2024 Зеленский подписал указ о запрете РПЦ
- 24.08.2024 Чеські спецслужби розслідують діяльність російської православної церкви
- 21.08.2024 В УПЦ МП відреагували на прийняття законопроєкту про свою заборону
- 20.08.2024 Рада заборонила діяльність російської церкви в Україні
- 20.08.2024 Міноборони виявило на території військової частини у Києві незаконний храм УПЦ МП
- 17.08.2024 Зеленський зустрівся із представниками Ради церков перед розглядом законопроєкту щодо заборони УПЦ МП
- 16.08.2024 Епіфаній звернувся з пропозицією до предстоятеля Московської церкви Онуфрія
- 13.07.2024 Батюшка, який утік з Росії викрив Кирила і назвав діяльність РПЦ «священною проституцією»
- 25.06.2024 Україна передала одіозного митрополита УПЦ МП Росії. Стали відомі подробиці обміну