Atlantic Council рекомендує НАТО розпочати з Україною переговори про вступ не чекаючи перемоги

20:20 23.10.2023

Альянс має розпочати переговори про вступ України не чекаючи завершення війни. Відкладання цього процесу є наданням Росії права вето на вступ України до НАТО.

Про це заявив заступник генерального секретаря НАТО у 2012-2016 роках та посол США при НАТО у 1998-2001 роках Александер Вершбоу, пише ZN.UA.

«[Всі] погодяться із тим, що єдиною надійною гарантією безпеки для України є майбутнє членство в НАТО. Ми повинні на Вашингтонському саміті (9-11 липня 2024 року – ред.) розпочати цей процес. Вільнюс – це була втрачена можливість. Там були сказані правильні слова щодо майбутнього України в НАТО. Були зроблені деякі правильні кроки, наприклад, відміна ПДЧ… Ми вважаємо, що ювілей Альянсу [75 років] є доброю нагодою, щоб конкретно показати шлях України до членства в НАТО. Треба започаткувати цей процес», – заявив Вершбоу на презентації доповіді Atlantic Council президенту США щодо вступу України до НАТО під час Київського безпекового форуму 23 жовтня.  

Вершбоу сказав, що на Вашингтонському саміті мають розпочатися переговори про вступ України до НАТО, навіть, якщо країна не звільнила повністю свою територію від агресора, а «потім цей процес би пішов своїм шляхом» й завершився б отриманням конкретного запрошення до членства. 

«Україна є унікальним особливим випадком і для цього необхідний спеціальний підхід, який ми і пропонуємо. Давайте розпочнемо процес, покажемо росіянам, що вони не можуть мати право вето щодо членства України в НАТО, і, сподіваюсь, що невдовзі після Вашингтонського саміту ми почнемо цей процес проходження України у відкриті двері [Альянсу]», – сказав Вершбоу. 

Нагадаємо, що у комюніке Вільнюського саміту НАТО міститься нечітке формулювання щодо майбутнього членства України: «Альянс підтримуватиме Україну у проведенні цих реформ на її шляху до майбутнього членства. Ми зможемо надіслати Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли члени погодяться і умови будуть виконані».  

За даними Київського міжнародного інституту соціології, абсолютна більшість українців підтримують вступ України і до ЄС, і до НАТО, однак пріоритетним для громадян є членство у Північноатлантичному Альянсі. Його назвали пріоритетом 54% опитаних у жовтні.
 

Ще на цю тему