У листопаді «Укрзалізниця» розподілятиме усі зерновози через аукціони

19:40 19.10.2023

«Укрзалізниця» у листопаді 2023 року усі зерновози філії «Центр транспортної логістики» розподілятиме через аукціони в ЕТС «Прозорро.Продажі».

Про це повідомляє выдання «Порти. Украіни» з посиланням на Rail.insider.

Як зауважив під час наради представників товариства та учасників зернового ринку 19 жовтня заступник директора департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов, через зростання попиту у листопаді збільшиться базова ставка використання зерновозів ЦТЛ — до 1 тис. грн на добу (без ПДВ). Саме за нею будуть пропонувати вагони на англійських аукціонах в ЕТС «Прозорро.Продажі». Водночас за малої активності на торгах «Укрзалізниця» може змінити формат проведення аукціонів на голландський.

Окрім того, Ткачов анонсував проведення аукціонів 24 жовтня за чинною ставкою — 600 грн на добу. Торги відбуватимуться в англійському форматі (на підвищення ціни), на них «Укрзалізниця» запропонує маршрутні відправки — 10 лотів по 50 зерновозів. Передбачається, що буде переглянуто швидкість руху зерновозів у бік збільшення (остаточний показник буде зазначено в оголошенні). Також на ці маршрутні відправки не поширюватимуться обмеження щодо полігонів вивантаження, а навантаження можна здійснювати упродовж усього листопада.

У свою чергу представники бізнесу висловили пропозицію обговорити новацію щодо реалізації зерновозів через аукціони у листопаді з учасниками зернового ринку. Окрім того, порушувалося питання щодо проведення торгів на більш тривалий період, зокрема кілька місяців, та збільшення добової пропозиції вагонів. Валерій Ткачов зауважив, що в Укрзалізниці розглянуть можливість проведення аукціонів щодо реалізації зерновозів до кінця року. Водночас максимальна кількість вагонів, яку може запропонувати товариство, обмежується 300 одиницями на добу. Загалом «Укрзалізниця» має приблизно 5 тис. зерновозів, які готова надати.

Представник «Укрзалізниці» також зазначив, що наразі не користуються попитом вагони-зерновози із перестановкою візків. Через це товариство пропонує охочим звернутися безпосередньо до філії «Центр транспортної логістики», надати заявку та отримати зерновози за базовою ставкою 600 грн на добу.

Ще на цю тему