В порту Констанца створять п’ять якірних стоянок для перевалки українського зерна

12:00 19.10.2023

У Румунії планують створити п’ять якірних стоянок для рейдової перевалки української агропродукції у порту Констанца.

Про це повідомилао видання« Порти Украіни» з посиланням на Українську зернову асоціацію (УЗА).

УЗА ініціювала створення якірних стоянок в румунських територіальних водах для перевалки українського зерна з барж на великотоннажні судна, що значно знижує вартість логістики та сприятиме розвитку ефективного маршруту. На сьогодні домовлено, що румунська сторона створить 5 якірних стоянок для рейдової перевалки українського зерна в порту Констанца”, — ідеться у повідомленні.

УЗА також активно працювала з урядом, міністерствами та іншими центральним органами влади задля створення сприятливих умов для розвитку портової інфраструктури на Дунаї, а також покращення ефективності та здешевлення логістики в дунайські порти, зокрема здешевлення для українського зерна залізничного транспорту через Молдову, переведення на цілодобовий режим роботи Сулінського каналу в Румунії тощо.

В результаті, експорт через дунайські порти з часу повномасштабного вторгнення зріс з 40 тис. тонн до 4 млн тонн на місяць. Всі ці кроки дозволять наростити обсяги експорту зерна з України через Дунай на рівні 30-35 млн тонн на рік”, — наголосили в асоціації.

Раніше заступник міністра аграрної політики і продовольства Маркіян Дмитрасевич повідомив, що в Румунії мають намір оцінити ефективність якірної рейдової перевалки у порту Констанца, а потім ухвалювати рішення щодо подальшого розширення якірних стоянок.

У вересні ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) звернулося до керівників румунського порту Констанца із закликом надати дозвіл на створення додаткової рейдової перевалки для українського зерна.

Наприкінці серпня 2023 року румунський прем’єр Марчел Чолаку заявив, що Румунія прагне подвоїти пропускну спроможність порту Констанца та дунайського судноплавного маршруту протягом двох місяців, аби допомогти Україні експортувати зерно.

Румунський порт Констанца у січні-липні 2023 року відвантажив 8,1 млн тонн українського зерна.

Теми:

Ще на цю тему