Україна частково відкриває пункт пропуску на кордоні з невизнаним Придністров’ям

19:40 13.10.2023

Кабінет міністрів України виключив пункт із переліку закритих пунктів перетину кордону пункт "Кучурган-Первомайськ", розташований на придністровській ділянці кордону з Молдовою.

Як повідомляє "Європейська правда", відповідне рішення уряд ухвалив 10 жовтня.

Пункт пропуску "Кучурган-Первомайськ" був закритий ще з лютого 2022 року "у зв’язку із військовою агресією з боку Російської Федерації та запровадженням воєнного стану на території України".

Тоді, серед іншого, були закриті всі КПП на придністровській ділянці кордону України та Молдови з огляду на можливу військову загрозу з Придністров’я.

Згідно з розпорядженням Кабміну, Україна відкриває залізничний рух через "Кучурган-Первомайськ", тоді як перетин пункту автомобільним шляхом досі заборонений.

Україна та Молдова нарешті домовилися про запуск залізничної гілки, побудованої після вторгнення
Доповнено 17:00. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Київ спільно з Кишиневом організують спільний контроль на пункті пропуску для залізничного сполучення "Новосавицька-Кучурган".

"В перспективі досвід спільного контролю застосуємо на всіх пунктах пропуску з Молдовою і, переконаний, на кордонах з усіма нашими сусідами-державами ЄС", – додав він.

Теми:

Ще на цю тему