Україна буде спостерігачем на навчаннях військового альянсу Північної Європи

18:40 13.10.2023

Члени Об’єднаних експедиційних сил (JEF) – групи з десяти держав Північної Європи на чолі з Великою Британією – запросили Україну як спостерігача на свої навчання у 2024 і 2025 роках.

Про це йдеться у спільній заяві лідерів держав-учасниць Об’єднаних експедиційних сил після саміту у Швеції, повідомляє "Європейська правда".

Голови держав-учасниць JEF засудили повномасштабну агресію Росії проти України, яка, підкреслюють вони, посилила значення НАТО й Об’єднаних експедиційних сил "як засобів забезпечення регіональної безпеки для їхніх членів".

"Безпека України є невід'ємною частиною безпеки євроатлантичного регіону, тому ми зобов'язуємося підтримувати Україну на шляху євроатлантичної інтеграції до майбутнього членства в НАТО", – додали лідери.

Вони вирішили запросити Україну як спостерігача на навчання протягом 2024 і 2025 років "із метою підвищення оперативної сумісності та посилення спроможності Збройних сил України".

"В інтересах колективної безпеки і оперативної сумісності, а також для підтримки захисту України від незаконного вторгнення Росії, ми також погоджуємося сприяти зміцненню оборонно-промислового співробітництва в Європі і по всій Атлантиці, а також зменшувати перешкоди для оборонної торгівлі та інвестицій в євроатлантичному регіоні, де це доречно", – додали лідери JEF.

Об’єднані експедиційні сили (Joint Expeditionary Force) – це багатонаціональні експедиційні сили, створені у 2015 році Сполученим Королівством, що охоплюють військових держав Балтії і всієї Північної Європи, включно з Ісландією, а також Нідерландів.

Теми:

Ще на цю тему