Чехія офіційно офіційно визнала Росію потенційною загрозою для країни

16:20 06.10.2023

Уряд Чехії затвердив нову національну оборонну стратегію, яка затверджує Росію основною загрозою для себе та країн-партнерів блоку НАТО.

Про це повідомляє інформаційний портал про Північноатлантичний альянс natoaktual.cz, пише Мілітарний.

Документ визначає Росію загрозою для безпеки Чехії та її союзників. Фактично він є відповіддю на фундаментальне погіршення безпекового середовища після російського вторгнення в Україну.

“Росія представлятиме найсерйознішу загрозу безпеці Чехії та її союзників у довгостроковій перспективі”, – йдеться у стратегії.

Згідно з ним, ймовірність військового нападу на Чехію чи одну з інших країн НАТО та ЄС є найвищою з часів закінчення холодної війни.

У документі згадується і потенційна загроза зі сторони Китаю, який прагне нав’язати свої ідеї глобального порядку, нестабільності в Європі та міжнародного тероризму.

Головною метою чеської оборонної політики є підготовка до довготривалої оборонної війни високої інтенсивності з технологічно розвиненим супротивником, оснащеним ядерною зброєю. Першочерговим завданням, згідно з новою стратегією, є стримування нападника.

“Наша мета — не війна з агресором, а стримання його від нападу. Щоб це спрацювало, нам потрібні потужні оборонні можливості та рішучість використовувати їх у разі нападу“, – сказала міністр оборони Яна Чернохова після засідання уряду.

У стратегічному документі зазначено про необхідність створення добре озброєних, оснащених, навчених та боєздатних збройних сил, які можуть бути розгорнуті в операціях колективної оборони. І, за словами Чернохової, з цим пов’язана модернізація армії.

“Іншим завданням стратегії є всебічна оперативна підготовка території Чеської Республіки та забезпечення прийому, перекидання та підтримки потенційно великої чисельності союзних сил“, – сказала вона.
 

Ще на цю тему