«Антонов» розпочне виробляти французький бойовий дрон Aarok MALE

14:40 04.10.2023

Державне підприємство "Антонов" та французька компанія Turgis&Gaillard підписали угоду про виробництво на потужностях української компанії версії бойового дрону Aarok MALE.

Відповідну угоду було підписано під час останнього візиту до Києва міністра збройних сил Франції Себастьяна Лекорню, пише Бізнес.Цензор з посиланням на La Tribune.

Зазначається, що безпілотник Aarok MALE (Medium Altitude Long Range) у категорії Reaper (5,5 тонни) був "одним із сюрпризів на Паризькому авіасалоні у червні".

На сайті Aarok MALE повідомляється, що дрон виконує спостережні та розвідувальні завдання з використанням високоефективних оптико-електронних та електромагнітних датчиків.

Завдяки великій вантажопідйомності Aarok може доставляти зброю протидії та виконувати такі завдання, як безпосередня підтримка з повітря, координація ударів та розвідка, придушення протиповітряної оборони супротивника.

Aarok також може бути невід'ємним елементом протичовнових операцій та пошуково-рятувальних операцій.

Компанія Turgis&Gaillard була заснована у 2011 році для розробки Gerfaut – системи, яка інтегрує високоточні боєприпаси під крилами транспортного літака C-130 Hercules для виконання ударних завдань без модифікації літака. За дванадцять років Група стала стратегічним партнером збройних сил Франції та її союзників, а також найбільших аерокосмічних компаній.

На сьогодні на дев’яти виробничих майданчиках компанії у Франції працює близько 300 інженерів та техніків, її річний оборот становить близько 50 млн євро.
 

Ще на цю тему