Верещук розповіла українцям, як виїхати з Криму, і пообіцяла допомогу

13:00 29.09.2023

Українці можуть виїхати з окупованого Криму в Україну через треті країни або гуманітарний коридор. В Україні вони зможуть отримати допомогу.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук в етері телемарафону.

"Я звертаюсь і настійливо рекомендую виїхати з Криму через треті країни. У нас діє гуманітарний коридор Колотилівка-Покровка і люди користуються ним. Навіть якщо немає документів, навіть якщо немає паспорта - теж можна виїхати, Україна впускає своїх громадян. І скористатися такою можливістю зараз, щоб потім не було важко", - заявила в ефірі Верещук.

Допомога кримцям
Верещук наголосила, що громадяни, які виїдуть з півострова через треті країни в Україну, зможуть отримувати допомогу, як внутрішньо переміщені особи. Щомісячні виплати від держави та міжнародних партнерів, можливе харчування та проживання в місцях компактного поселення.

"Також, що часто запитують наші громадяни, це купівля квитків, до прикладу, до Києва чи до Харкова. В нашому випадку до Києва з Сум щодня ходить безкоштовний евакуаційний потяг", - розповіла міністерка.

Ще на цю тему