США ввели додаткові санкції проти компаній, що постачають Ірану двигуни для «шахедів»

08:00 28.09.2023

27 вересня Сполучені Штати запровадили додаткові санкції проти іноземних компаній, що допомагали Ірану отримувати компоненти для виробництва дронів, зокрема Shahed-136, якими російська армія регулярно використовує для ударів по українській цивільній інфраструктурі. 

Міністерство фінансів США заявило, що виявило та наклало санкції на транснаціональну закупівельну мережу, яка підтримує іранську програму виробництва ударних дронів-камікадзе. До цієї мережі входили п'ять юридичних і дві фізичні особи з Ірану, Китаю, Туреччини та Об'єднаних Арабських Еміраті. За повідомленням мінфіну США, ці компанії та люди беруть участь у закупівлі чутливих деталей для іранських дронів-камікадзе, пише ZN.UA.

«Ця мережа сприяла поставкам і фінансовим транзакціям на підтримку закупівлі серводвигунів*, критично важливого компонента, що використовується в іранських БПЛА серії Shahed, для Аерокосмічних сил Корпусу вартових ісламської революції (КВІР). Іран постачає Росії БПЛА Shahed-136 для підтримки незаконного вторгнення Росії в Україну. Один із серводвигунів, закуплених мережею, був знайдений у рештках нещодавно збитого в Україні російського безпілотника Shahed-136, яким керувала Росія», – йдеться у повідомленні мінфіну США.

Заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Брайан Е. Нельсон заявив, що іранські дрони-камікадзе «продовжують залишатися ключовим інструментом Росії в її атаках в Україні, в тому числі тих, що тероризують українських громадян і нападають на критично важливу інфраструктуру».

Хто потрапив під санкції 

  • Pishgam Electronic Safeh Company (PESC) (Іран) – закупила тисячі серводвигунів для дронів-камікадзе вартістю сотні тисяч доларів для КВІР. Головний виконавчий директор компанії Хамід Реза Джангхорбані також потрапив під санкції.
  • Hongkong Himark Electron Model Limited (Китай) – виконала кілька замовлень на серводвигуни на суму понад 1 мільйон доларів для PESC. Офіційний представник компанії з Китаю Фан Ян також внесений до списку санкцій. Він брав участь у приховуванні кінцевого покупця з Ірану, фальсифікуючи рахунки-фактури.
  • турецькі компанії Dal Enerji Madencilik Turizm Sanayi Ve Ticaret Anonim Sirketi та Anka Port Ic Ve Dis Ticaret INSAAT Lojistik Sanayi Limited Sirketi – сприяли фінансовим операціям на загальну суму в сотні тисяч доларів на підтримку закупівель серводвигунів PESC у гонконгської компанії Himark.
  • Farhad Ghaedi Goods Wholesalers LLC (ОАЕ) – сприяла відвантаженню тисяч серводвигунів через Дубай для подальшої доставки в Іран.

Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.

Ще на цю тему