У РФ заморозили розробку нової ракети "Змеевик" та всі інші "аналоговнєтні" проєкти-Фото
Про існування роботи над балістичною далекобійною протикорабельною ракети "Змеевик" стало відомо лише рік тому, хоча скоріше це був ще проєкт часів СРСР
Кремль прийняв рішення зупинити роботи над новою далекобійною протикорабельною ракетою, яка відома під назвою "Змеевик".
Як повідомляе Війсковий портал« DEFENSE EXPRESS»
Про це з посиланням на власні джерела повідомляє державна інформаційна агенція, при цьому мова йде не лише про конкретний проєкт, а про ряд інших розробок на початкових стадіях.
Читайте також: Дрон Jackal з ракетами від ПЗРК, якими можна бити по бронетехніці, наблизився до першого замовлення
"Роботи по проєкту "Змеевик" заморожені, оскільки зараз всі зусилля оборонки спрямовані на вдосконалення всієї тієї ракетної зброї, яка вже літає", - пише ТАСС, який до цього писав про цю розробку, як "грозу авіаносців".
Зазначимо, що відносно роботи над протикорабельною ракетою "Змеевик" стало відомо у липні 2022 року, при цьому з поміткою, що її розробляють "доволі давно". Можливо, як й у багатьох випадках, цей проєкт бере свої коріння з часів СРСР з якого струсили пил.
Також тоді повідомлялось про те, що "Змеевик" доволі сильно схожий з китайськими комплексами DF-21D та DF-26. Обидві є твердопаливними балістичними ракетами середньої дальності з дистанцією ураження 1500 та 5000 км. У обох можуть використовуватись бойові частини з головками самонаведення, які дозволяються уражати кораблі. А головною ціллю для них мають стати авіаносні ударні групи, у зв'язку з чим, бойова частина може бути ядерною.
DF-21D
Цікаво, що для РФ проєкт "Змеевик" під виглядом "протикорабельної ракети", міг бути лише прикриттям створення ракети середньої дальності в умовах діючого договору РСДМ, який це обмежував. Але у 2019 році РФ офіційно припинила його дію й не потребує будь-якого "прикриття".
Але увагу слід звернути на те, що у РФ всі зусилля направлені на "вдосконалення" тих розробок, які вже існують. Це означає, що поточних ресурсів ворога не вистачає на ведення нових проєктів, вочевидь, й через брак технологій. Але те, що Кремль прийняв рішення не розпорошувати ресурси, а сконцентрувати їх на вже наявному озброєнні необхідно враховувати.
Й тому, як писав Defense Express більшу для України загрозу несе не "аналоговнєтна" крилата ракета Х-БД, про нібито "існування" якої стало відомо під час екскурсії для Ким Чен Ина, а значно реалістичніші роботи зі збільшення розміру бойової частини ще радянської Х-22 майже вдвічі за рахунок заміни архаїчних застарілих систем наведення, що дозволяє вивільнити корисне навантаження.
Ще на цю тему
- 05.10.2024 Росія отримує від Північної Кореї половину від усіх своїх снарядів – The Times
- 01.10.2024 Експерт про виробництво "Шахедів" у РФ: окупанти можуть запускати по 50 таких дронів щодоби
- 01.10.2024 США занепокоєні, що Росія може передати ракети єменським хуситам
- 28.09.2024 Росія збільшує перевезення зброї до морської бази у Сирії
- 26.09.2024 ЄС розглядає постачання Іраном ракет Росії як пряму загрозу для європейської безпеки – Боррель
- 23.09.2024 У росіян справді рванула РС-28 "Сатана" чи навіть "Сармат", від ракети тільки кратер, але не там де думали
- 21.09.2024 Росія збільшує виробництво військової техніки та зброї, обходячи санкції – Зеленський
- 18.09.2024 Ростех увеличил производство двигателей для БМП на подсанкционном заводе - росСМИ
- 14.09.2024 РФ использовала китайский двигатель в новых дронах — европейская разведка
- 12.09.2024 У Росії спалахнуло підприємство, де виготовляють «Солнцепьоки» / Фото
- 09.09.2024 ЄС отримав від союзників інформацію про поставку Іраном балістичних ракет РФ
- 04.09.2024 Рособоронэкспорт представит российское вооружение на Международном авиакосмическом салоне в Египте