Чехія призначила нового посла в Україні

17:00 23.09.2023

Чехія направляє нових послів до України та Польщі. Дипмісію у Києві очолить Радек Пех, у Польщі - Бржетислав Данчак.

Про це заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський, передає Укрінформ із посиланням на Radio Prague International.

«Чехія направляє нових послів у два ключові для нашої зовнішньої політики та політики безпеки пункти. Радек Пех отримав схвалення української сторони та замінить у Києві посла Матулу. Також агреман отримав і Бржетислав Данчак, який обійме посаду посла у Польщі», – сказав Ліпавський.

За його словами, обидва дипломати відбудуть до місця служби протягом осені.

Радек Пех змінить у Києві Радека Матулу, який перебуває в Україні вже шість років. З 2017 року Пех обіймав посаду посла Чехії у Копенгагені, раніше очолював чеські дипмісії у Фінляндії та Естонії, Румунії та Молдові, а також у Литві та працював на посаді директора кількох департаментів МЗС Чехії.

Бржетислав Данчак працював в академічному середовищі, і до серпня 2023 р. він був проректором з міжнародних зв'язків університету ім. Масарика у Брно. Данчак спеціалізується на енергетичній безпеці, геополітиці, відносинах усередині блоку Вишеградська четвірка та трансатлантичних відносинах. З 2018 року Данчак є головою Чесько-польського форуму МЗС Чеської Республіки.

Посада посла Чехії у Варшаві залишалася вакантною після раптової смерті дипломата Якуба Дюрра, який помер у лютому 2023 року.

Ще на цю тему