Прем’єр Румунії приїде до Києва, щоб фіналізувати домовленість щодо зерна

10:00 23.09.2023

Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку приїде до Києва для остаточної домовленості щодо подальшого експорту українського зерна до Румунії.

Про це повідомляє Digi24, пише "Європейська правда".

Чолаку оголосив, що разом з кількома міністрами вирушить до Києва для завершення переговорів щодо подальшого експорту українського зерна до Румунії.

"Думаю, ми завершимо усі дискусії щодо експорту на територію Румунії", – зазначив прем’єр.

Він додав, що регулярно спілкується на цю тему з українським візаві Денисом Шмигалем та Єврокомісією, і так само постійно відбувається діалог між міністрами з питань сільського господарства та міністрами економіки.  

Дату приїзду Чолаку не розкривають, вочевидь, з міркувань безпеки. 

Раніше цього тижня президент Клаус Йоганніс заявив, що попередньо рішення напрацювали і з задуманою системою дозволів румунські фермери не постраждають від того, що українське зерно буде потрапляти на внутрішній ринок. 

Йоганніс зустрічався із Зеленським, президенткою Єврокомісії та віцепрем’єркою Болгарії Марією Габріель, вони обговорили транзит української агропродукції та експорт до країн, через які прямує транзит. Клаус Йоганніс тоді заявив, що їм вдалося знайти рішення щодо обох питань, і проблему з імпортом можна зняти шляхом створення двосторонньої системи дозволів. 

Ще на цю тему