Другий суховантаж вирушив новим зерновим коридором із порту Чорноморськ

13:00 22.09.2023

Друге судно із тих, що прибули до українських портів встановленим Військово-Морськими Силами ЗСУ тимчасовим коридором після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи, вирушило з порту Чорноморськ із вантажем українського зерна. 

Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, пише видання Порти України.

Судно Aroyat (прапор — Палау) з 17,6 тис тонн української пшениці для Єгипту вийшло з порту Чорноморськ. Це друге судно, яке скористалося тимчасовим коридором для цивільних суден на вхід до порту Чорноморськ з метою експорту агропродукції для країн Азії. Екіпаж судна — громадяни Єгипту, Туреччини, Азербайджану, Бельгії та Албанії”, — написав Кубраков у Facebook.

До цього встановленим коридором пройшло судно Resilient Africa з 3 тис тонн пшениці для Азії.

Раніше встановлений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор використовувався для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та «Південний» на момент повномасштабного російського військового вторгнення.

З 15 серпня тимчасовим коридором скористалися п’ять суден. Першими цей шлях пройшли контейнеровоз Joseph Schulte та балкер Primus, які вийшли з Одеського порту 16 та 26 серпня. З порту «Південний» 1 вересня вийшли балкери Anna Theresa та Ocean Courtesy з вантажем чавуну та залізорудного концентрату. 15 вересня із Одеського порту вирушив балкер Puma зі змішаним вантажем — металу й ріпака.
 

Ще на цю тему