Як КНДР вже перепродавала зброю від "нейтрального" Китаю: чому домовленість з РФ значно загрозливіша
Пхеньян може не лише на пряму продавати озброєння до РФ, а знову взяти на себе роль публічного посередника для таких країн, як Китай
Як повідомляе Війсковий портал« DEFENSE EXPRESS»
Те що КНДР та РФ домовляться про закупівлі озброєння - більш ніж вірогідно, враховуючи те, що сама домовленість вже фактично укладена. Інакше доволі важко пояснити тривалий візит міністра оборони РФ Шойгу до Пхеньяна інакше, як інспекційною поїздкою.
Й таким чином зустріч російського та північнокорейського диктаторів у Владивостоку під час "Східного економічного форуму", який проходить з 10 по 13 вересня, цілком може бути лише формальним оформленням згоди. Але за доволі суттєвим ризиком передачі КНДР власних запасів озброєння, в першу чергу артилерійських боєприпасів та артсистем, існує ще один фактор.
Й на жаль він ще загрозливіший. Бо існує можливість того, що КНДР стане лише хабом для передачі до РФ озброєння. І так випадки вже були в історії, й що цікаво, майже з тими ж учасниками. Ще під час ірано-іракської війни саме КНДР відіграла роль перевалочного пункту, який взяв на себе всі ризики та продавав до Ірану зброю від Китаю та СРСР.
Й передача радянських боєприпасів до Ірану з боку КНДР була виконана ледь не одразу після початку ірано-іракської війни у 1980 році. Після цього почався продаж китайської техніки зі складів КНДР та радянських танків Т-54 та Т-55, а також Т-62 власного ліцензійного виробництва. Активно йшов продаж радянського стрілецького озброєння та мінометів, через КНДР до Ірану СРСР продав ПЗРК "Стрела-2".
Вважається що саме аналогічним шляхом до Ірану потрапили й китайські протикорабельні ракети HY-2 Silkworm, які були копією радянських П-15 "Термит". КНДР також брав пряму участь у постачанні до Ірану понад сотні китайських винищувачів Shenyang J-6 (копії радянського МиГ-19).
Й загалом станом на 1985 рік, тобто за три роки до завершення війни, у США оцінювали китайський експорт озброєння до Ірану на 2,5 млрд доларів.
Але звісно Китай заперечував постачання до Ірану будь-якого озброєння. Більше того, офіційно Китай кожного разу повідомляв, що стійко підтримує нейтралітет. А якщо якась країна перепродає китайське озброєння іншої країни, то Пекін на це ніяким чином не може вплинути.
І така історична паралель, навіть тотожність заяв Пекіну не додає впевненості у тому, що історія не повториться знову. При цьому оборонно-промисловий комплекс Китаю, а також його запаси озброєння, становлять у рази загрозливіший фактор ніж можливості КНДР.
Ще на цю тему
- 05.12.2023 В Челябинской области в разы вырос объем выпуска продукции в рамках гособоронзаказа = росСМИ
- 04.12.2023 Як у РФ провалили контракт на безпілотники "Гранат-4", хоча навіть "віджали" для них торговий центр
- 02.12.2023 У РФ почали самі "робити" найлегшим шляхом "чорні" Shahed-136(фото)
- 01.12.2023 Розвідка Британії: Росія активізувала розробку морських безпілотників
- 01.12.2023 В России начнут массовое обучение летчиков применению «умных авиабомб»
- 01.12.2023 Росіяне можуть відстежувати свої «шахеди» за допомогою та SIM-карт мобільних операторів України – ISW
- 29.11.2023 Фонд доньки Путіна став співвласником найбільшого виробника безпілотників у Росії
- 27.11.2023 На вооружение Минобороны РФ до конца 2023 года поступят первые безэкипажные катера
- 25.11.2023 Британська розвідка: У РФ проблеми із застосуванням крилатих ракет через логістику
- 24.11.2023 У Повітряних силах заявили, що рф до зими могла накопичити близько 900 ракет
- 24.11.2023 У Москві похизувались серійним виробництвом безпілотних ударних вертольотів "Термит"
- 24.11.2023 Індія хоче перебрати свої Т-72, але схоже, що обійдуться без "Уралвагонзаводу"