Іспанія стала другим найбільшим покупцем російського газу – Reuters

18:00 08.09.2023

Іспанія, в якій продовжується політична криза після виборів, все більше покладається на російський природний газ (СПГ) – навіть незважаючи на те, що загальний обсяг його імпорту падає. 

Про це свідчать урядові дані, опубліковані в 8 вересня, повідомляє ZN.UA з посиланням на Reuters. 

Іспанський імпорт з Росії в липні зріс на 65% в порівнянні з тим же місяцем минулого року, в той час як країна імпортувала на 14% менше газу протягом місяця, йдеться в заяві Міністерства енергетики та навколишнього середовища. В результаті частка російського газу в загальному обсязі імпорту (Іспанія повністю покладається на іноземний газ) зросла до 28% у липні порівняно з 14,5% у тому ж місяці 2022 року.

Росія стала другим за величиною іспанським постачальником після Алжиру, який перекачує газ до Іспанії трубопроводом через Середземне море. У той же час імпорт з основних країн-експортерів (Нігерія, Норвегія, Катар і США) впав у липні.

За перші сім місяців року імпорт російського газу зріс на 70%, склавши 21% від загального обсягу імпорту. Іспанія стала другим найбільшим клієнтом Росії.

Іспанія – не єдиний покупець російського газу в Європейському Союзі, незважаючи на офіційну мету ЄС відмовитися від російського викопного палива протягом декількох років. У період з січня по липень країни ЄС імпортували приблизно на 40% більше скрапленого природного газу (СПГ) з Росії порівняно з аналогічним періодом 2021 року, до початку повномасштабної російської війни в Україні, як показав аналіз, проведений активістами минулого тижня, зазначає Reuters.

8 вересня в Брюсселі міністр енергетики Тереза Рібера з Іспанії, яка головує в ЄС на ротаційній основі, заявила, що в короткостроковій перспективі не планується забороняти імпорт російського СПГ, оскільки такий крок спричинить стрибок цін, який може завдати шкоди економіці ЄС.

Нагадаємо, що після позачергових виборів до парламенту у липні прем’єр-міністр Педро Санчес намагається утримати владу, створюючи коаліцію та спираючись на підтримку каталонських сепаратистів. 

На думку Financial Times, ситуація, в якій опинилась Іспанія в політичному плані, дещо похитнув порядок денний в Євросоюзі. Це важливо, зважаючи на те, що Мадрид протягом шести місяців головує в Раді ЄС. Відсутність лідерства є джерелом певного занепокоєння, оскільки невідомо, як це вплине на Україну та її заявку на вступ до ЄС.
 

Ще на цю тему