У РФ вихваляються, що перетворили ФАБ-1500 на плануючу бомбу з комплектом УМПК

17:00 05.09.2023

Встановлення комплекту УМПК на 1500-кг авіаційну бомбу, якщо це виявиться правдою, означає більш ніж дуже високу загрозу
УРФ почалось, поки тестове, виробництво комплектів УМПК під фугасну авіаційну бомбу вагою 1500 кг.

Як пишет Вийсковий портал« DEFENSE EXPRESS»
Про це повідомив російський воєнкор Fighterbomber, який більше відомий своїм "вечного полета, братья".

Він зазначив, що вже є перше результативне використання такого виробу, але це потребувало доволі тривалої розробки. Зокрема під ФАБ-1500 М54 прийшлось повністю розробити комплект з нуля, включно з самим планером та всіма механізмами.


Також декларується, що вдалось збільшити дальність скидання ФАБ-1500 з УМПК у порівнянні аналогічних комплектів для ФАБ-250 та ФАБ-500. З боку Defense Express зазначимо, що відносно цих комплектів УМПК верифікована дальність скидання складає від 60-65 км, з припущенням, що мова йде про граничні показники у 70-80 км.

Російський воєнкор Fighterbomber зазначив, що носієм УМПК ФАБ-1500 є фронтовий бомбардувальник Су-34, який може одночасно підняти дві таких бомби, а у майбутньому має отримати можливість нести три таких бомби.

Якщо ця інформація правдива, то, об'єктивно, ситуація виглядає негативно. Самі по собі комплекти УМПК зі значно меншими за калібром авіаційними бомбами вже є значною загрозою. Ворожа авіація може їх скидати поза межами дії українських засобів ППО - тобто безкарно з режиму висотного польоту.

А збільшення калібру бомб до 1500 кг, означає появу значно дешевшого та масового аналогу УПАБ-1500В. При цьому треба враховувати, що ФАБ-1500 М54 - це 675 кг вибухової речовини, які залишають після вибуху 20-25 метрові вирви глибиною у 6 метрів.

Й вплив такої кількості вибухівки - це не лише "вирва", а контузії бійців на значні відстані. Для ФАБ-1500 радіус зони сильних пошкоджень може сягати, орієнтовно 70 метрів, середніх пошкоджень - 140-150 метрів, легких - 300-350 метрів.

Таким чином, навіть якщо не враховувати гіпотетичну точність ФАБ-1500 з УМПК, перетворення її на плануючу дозволяє ворогу в принципі почати їх застосування. Бо з'являється можливість їх скидання поза зоною дії наявних в Україні ЗРК, окрім вкрай дефіцитних Patriot та SAMP-T.

Саме тому єдиний епізод застосування великокаліберних вільнопадаючих авіабомоб "ВКС" РФ - блокада Маріуполя. Саме там ворог міг просто закидувати місто та його захисників саме такими бомбами й навіть ще більшого калібру.

Відносно технічних проблем та аспектів реалізації встановлення УМПК на ФАБ-1500 - у окремому матеріалі.

Ще на цю тему