Словаччина відмовилась від російського ядерного палива

10:20 29.08.2023

Словаччина уклала угоду з американською Westinghouse про постачання ядерного палива для АЕС, ще одним постачальником може стати Франція. 

Таким чином країна позбувається залежності від палива з Росії. Про це повідомляє Euractiv, пише Економічна правда.

"Майже 60% виробленної Словаччиною електроенергії надходить від атомних електростанцій, які, у свою чергу, отримують виключно російське ядерне паливо. Цього більше не буде після того, як міжнародний тендер забезпечив угоду на постачання Slovenské elektrárne "єдиної повністю західної альтернативи", - пише видання.

За словами гендиректора Slovenske elektrární Браніслава Стричека, забезпечення іншого постачальника ядерного палива для словацьких електростанцій є важливим кроком до зміцнення енергетичної безпеки країни. 

"Атомні електростанції є важливою опорою в енергетичному балансі нашої країни, тому я вважаю вкрай важливим забезпечити диверсифікацію поставок ядерного палива для їх стабільної роботи", – сказав він.

Однак спочатку паливо має пройти процес схвалення спеціально для використання в словацьких ядерних реакторах. Після цієї процедури паливо не з РФ почне надходити за рік.

Slovenské elektrárne прагне придбати принаймні одного додаткового постачальника енергетичного палива. У травні компанія підписала меморандум про співпрацю з французькою компанією Framatom.
 

Ще на цю тему