Туреччина переходить з Harpoon на власну протикорабельну ракету Atmaca: її отримають одразу 11 кораблів

20:00 18.08.2023

Atmaca має стати основною протикорабельною ракетою військово-морських сил Туреччини і на її повне розгортання знадобиться ще чотири роки

Як повідомляе DEFENSE EXPRESS
Туреччина з 2009 року взяла курс на озброєння морських сил власною протикорабельною ракетою, яка має прийти на заміну американській Harpoon. І після доволі тривалої розробки, бо перші її вогневі випробування з корабля пройшли лише у 2019 році, починає її розгортання на кораблях.

Морськими носіями мають стати 11 кораблів - це найновіші фрегати класу Istanbul, яких замовлено чотири одиниці, а перший має встати у стрій у вересні 2023 року, а також вже існуючі кораблі. Це чотири корвети класу Ada, а також чотири модернізовані фрегати Meko 200 TN класу Barbaros.

Загальна програма інтеграції нової протикорабельної ракети Atmaca буде тривати до квітня 2027 року, пише Defense News. Також необхідно зазначити, що у планах Туреччини й цілком логічне створення на базі Atmaca й берегового комплексу - Kara Atmaca.

Видання також наводить доволі цікаві дані відносно вартості програми, зазначаючи, що тим самим Анкара зможе зекономити близько 500 млн доларів за рахунок меншої вартості Atmaca у порівнянні із Harpoon.

Більше того, можливості Atmaca значно ширші ніж американської протикорабельної ракети. Зокрема дальність ураження турецької розробки складає 220 км при бойовій частині у 220 кг, проти близько 120-140 км (в залежності від версії) для Harpoon із бойовою частиною вагою 221 кг. При цьому ракети мають схожі доволі масо-габаритні характеристики - вага Harpoon близько 690 кг, довжина 4,6 метра, у Atmaca - до 5,2 метра при вазі 750 кг.


Таким чином встановлення на існуючі кораблі турецької протикорабельної ракети у тій самій кількості не викликає значних ускладнень, але значно розширить бойові можливості турецького флоту.

Ще на цю тему