Молдова вислала 45 російських дипломатів. Вони вже покинули територію країни

08:20 15.08.2023

У понеділок, 14 серпня, 45 дипломатів та співробітників посольства в Кишиневі покинули територію Молдови, пише «Радіо Свобода» з посиланням на свою молдовську службу.

Повідомляється, що це стало наслідком розпорядження уряду Молдови про скорочення дипломатичної присутності Росії в країні, пише ZN.UA.

«Ми погодилися з необхідністю обмежити кількість акредитованих дипломатів з Росії, щоб було менше людей, які намагаються дестабілізувати Республіку Молдова», — заявив очільник МЗС Молдови Ніку Попеску під час засідання уряду.

До 15 серпня РФ має скоротити персонал свого посольства. Зокрема, там має лишитися 25 з 80 співробітників.

«Багато років ми були об’єктом ворожих дій і політики Росії. Багато з них були здійснені через посольство», – сказав Попеску.

Своєю чергою речниця російського МЗС Марія Захарова заявила, що рішення Молдови «не залишиться без відповіді», назвавши його «ще одним кроком у руйнуванні двосторонніх відносин» між країнами.

25 липня міністерство закордонних справ Молдови заявило, що викличе посла Росії Олєга Васнєцова для пояснень у зв'язку з повідомленнями ЗМІ про те, що на даху російського посольства було встановлено обладнання, яке може використовуватися для шпигунства. На фоні шпигунського скандалу Молдова вирішила скоротити кількість персоналу посольства РФ у Кишиневі. Зокрема, влада ухвалила рішення вислати 18 дипломатів та 27 представників технічного персоналу посольства РФ. Таким чином, у посольстві Росії залишиться десять дипломатів та 15 співробітників техперсоналу.

Ще на цю тему