У Румунії передали до суду справи 16 поліцейських та керівників щодо розгону протесту у 2018 році
У Румунії передали до суду справи 16 правоохоронців, у тому числі з вищої ланки, у так званій "справі 10 серпня", коли на антиурядовій акції протесту у 2018 році сталися сутички.
Про це повідомляє Digi24, пише "Європейська правда".
Військові прокурори оголосили, що передають до суду справи 16 осіб, серед яких і правоохоронці вищої керівної ланки: заступник гендиректора генерального директорату жандармерії Бухареста, який зараз працює у генеральному інспектораті жандармерії Румунії; генеральний інспектор головного інспекторського відділу жандармерії Румунії та його заступник.
Більшість звинувачують у зловживанні посадою чи співучасті у таких діях.
Прокурори дійшли висновку, що у день проведення акції правоохоронці Бухареста з порушенням законодавства віддали наказ про розгін 30-тисячної демонстрації, а їхнє втручання порушило принципи обґрунтованості та пропорційності, зокрема, силу застосовували і до людей, які протестували мирно.
"Дії відповідачів призвели до обмеження свободи зібрань, права на фізичну та психологічну недоторканність демонстрантів, які були на площі перемоги, та фундаментальних прав, що гарантуються конституцією Румунії та ЄКПЛ, а також завдання фізичних страждань чи фізичної шкоди, що потребувала лікування до 50 днів, 433 особам", – зазначили у заяві.
Ще на цю тему
- 25.04.2025 У Румунії місцевий суд поставив під сумнів скасування президентських виборів 2024 року
- 28.03.2025 У Румунії відхилили скаргу ультраправих на дозвіл збивати ворожі дрони
- 24.03.2025 У Румунії затримали жінку, що за безцінь продавала ймовірні археологічні пам’ятки
- 06.03.2025 Проросійський Джорджеску програв у ЄСПЛ справу щодо скасування президентських виборів у Румунії
- 06.03.2025 У Румунії заявили про викриття підготовки перевороту, cеред фігурантів – 101-річний генерал
- 28.02.2025 Прокуратура Румунії затримала 18 осіб у справі, пов’язаній із Джорджеску
- 26.02.2025 Проросійський екскандидат у президенти Румунії заарештований для допиту
- 14.02.2025 ЗМІ: У Румунії прийшли з обшуками в логістичне командування армії через корупційні підозри
- 12.12.2024 Суд в Румунії відхилив скаргу на скасування першого туру виборів президента
- 28.11.2024 Вищий суд Румунії вимагає перерахунку голосів на президентських виборах
- 18.11.2024 У Румунії провели пів сотні обшуків у справі щодо продажу наркотиків учням і студентам
- 04.11.2024 У Румунії здійснили понад 100 рейдів за підозрами у нелегальній торгівлі зброєю