Гуменюк вважає, що увага ЗМІ до іноземних торгових суден спровокувала ворога на атаки портів

18:40 02.08.2023

Інформаційний ажіотаж навколо іноземних вантажних суден, які прибули 31 липня до одного з українських зернових терміналів, спровокував ворога на атаку дунайської портової інфраструктури.

Повідомила на брифінгу речниця Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк, передає УНН.

Цитата

"Те, що стосувалось тих суден, навколо яких створили інформаційний ажіотаж, зокрема в непрямий спосіб спровокувала ту атаку, яка сьогодні відбулась. Привертання такої уваги і використання інформації в гібридній війні призводить якраз до посилення агресії”, - заявила Гуменюк.

Вона зазначила, що прориву "блокади" вантажними суднами, як такої не було, оскільки вони йшли рекомендованим курсом, використовуючи у тому числі територіальні води інших держав і поза межами того району, який проголошений закритим.

“Створена штучна інформаційна бомба спрацювала проти дунайських портів”, - додала Гуменюк.

Доповнення

Іноземні судна проходили стандартними маршрутами ближче до українських берегів, зоною, в яку російські кораблі не заходять. Це більш як 100 морських миль від узбережжя, зазначив речник ВМС України Дмитро Плетенчук. За його словами росіяни фізично не в змозі блокувати Чорне море, бо для цього потрібно дуже багато кораблів.

російські війська у ніч на 2 серпня атакували Україну ударними дронами з трьох напрямків, знищено 23 дрони типу Shahed, повідомили у середу у Повітряних силах ЗСУ.

Відомо, що вночі ворог спрямував ударні БпЛА на південь Одеської області. Атака була спрямована на об'єкти портової та промислової інфраструктури регіону.

Ще на цю тему