Черговий удар по Росії: Вірменія знайшла нового постачальника зброї

20:40 01.08.2023

Постачання зброї з Індії до Вірменії стало результатом активних зустрічей між військовими представниками обох країн протягом останнього року

Індія розпочала постачання зброї та боєприпасів Вірменії, провозячи їх через територію Ірану. За даними джерел азербайджанської агенції Caliber.Az, колона із озброєнням та боєприпасами пройшла 26 липня через прикордонно-пропускний пункт Нурдуз. Спочатку вантаж спочатку був доставлений до іранського порту Бендер-Аббас у Перській затоці, а потім вирушив до Вірменії.


«Згідно із даними отриманими від двох незалежних джерел, відправником озброєння є Індія, з якою Вірменія останнім часом стрімко нарощує військово-технічне співробітництво. Лише з відкритих джерел у ЗМІ відомо, що Вірменія та Індія уклали військові контракти на суму понад $400 млн», – зазначає видання. 

Постачання зброї з Індії до Вірменії стало результатом активних зустрічей між військовими представниками обох країн протягом останнього року. У березні міністр оборони Вірменії Сурен Папікян відзвітував, що за минулий рік збройні сили країни отримали значну кількість нового озброєння: міномети, зенітні ракетні системи та протитанкові установки, безпілотники, а також обладнання для знешкодження мін, зв'язку та нічного спостереження.

Як пише видання The Moskow Times, влада Вірменії санкціонувала збільшення оборонного бюджету на 46% у 2023 році, що збільшило його до $1,3 млрд. У середу прем'єр-міністр Нікол Пашинян розпорядився виділити додаткові $6,5 млн міністерству оборони.

Індія намагається замінити Вірменії Росію як найбільшого постачальника зброї. За оцінками Стокгольмського міжнародного інституту дослідження світу, Росія була найбільшим експортером основних видів зброї до Вірменії у 2011-2020 роках, поставивши за вказаний період практично все основне озброєння армії країни. Після початку війни в Україні постачання перервалися, заявляли у Вірменії. 

У травні Вірменія скаржилася на те, що Росія продовжує порушувати контракти на експорт зброї. Слідом за Індією, яка не отримала замовлені у Росії комплекси С-400, вірменська влада також заявила про невиконання Росією своїх зобов'язань.

Ще на цю тему