Греція збереже високі витрати на оборону, прагне отримати F-35

17:20 07.07.2023

Консервативний уряд Греції під час свого другого терміну обіцяє продовжувати багатомільярдну програму оборонної модернізації, постановивши за мету придбати винищувачі F-35 протягом п'яти років.

Про це заявив прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс у парламенті в четвер, його цитує агентство АР, повідомляє "Європейська правда".

Міцотакіс сказав, що планує і надалі зберігати високі витрати на оборону. "Нашим пріоритетом є захист країни", – пояснив він.

Афіни закуповують 24 новітні французькі винищувачі Rafale і модернізують 58 винищувачів F-16 зі свого застарілого флоту. 

Вони також хочуть отримати 20 винищувачів F-35 з можливістю придбати ще 28 у майбутньому. Запит Греції все ще потребує остаточного схвалення Сполучених Штатів.

Греція має давні суперечки зі своєю сусідкою і членом НАТО Туреччиною, і модернізує свої збройні сили після виходу з важкої фінансової кризи в 2018 році. 

За даними щорічного звіту НАТО, опублікованого в березні, Греція має найбільший оборонний бюджет в Альянсі порівняно з розміром своєї економіки – 3,54% валового внутрішнього продукту в 2022 році. 

Ще на цю тему