Україна узгодила з Туреччиною кроки щодо ратифікації угоди про ЗВТ

09:00 06.07.2023

Україна готова вжити необхідних заходів для ратифікації Угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Туреччиною, підписаної 3 лютого 2022 року.

Про це повідомила перший віцепрем'єр - міністр економіки Юлія Свириденко під час телефонної розмови з міністром торгівлі Туреччини Омером Болатом (Ömer Bolat), пише Економічна правда.

"Я запевнила, що Україна готова вжити необхідних кроків для ратифікації Угоди про вільну торгівлю між нашими країнами та почати переговори щодо перегляду документа у 2024 році", - написала Свириденко у твіттері після спілкування з турецьким колегою.

У жовтні минулого року Свириденко зазначала, що у зв'язку зі зміною ситуації в Україні тривають переговори з Туреччиною щодо встановлення перехідного періоду для окремих галузей виробництва, зокрема, легкої промисловості. За її словами, очікувалося, що в грудні-2022 - січні-2023 додаткові домовленості буде досягнуто, що відкриє дорогу до ратифікації угоди в парламентах обох країн.

Угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Туреччиною була парафована 3 лютого 2022 року прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем і міністром торгівлі Туреччини Мехметом Мушем.

Це сталося за підсумками проведення 12 раундів переговорів і низки експертних консультацій упродовж 2011-2022 років.

Угода набуде чинності після ратифікації її парламентами обох країн та обміну ратифікаційними грамотами.
 

Ще на цю тему