Образились на санкції проти Georgian Airways: у МЗС Грузії викликали тимчасово повіреного у справах України

19:40 03.07.2023

У Міністерстві закордонних справ Грузії відбувається зустріч із тимчасовим представником у справах України Олександром Шульгою.

Як пише "Грузія.Online", причиною виклику українського дипломата стали санкції проти Georgian Airways, передає УНН.

Цитата

"... виклик тимчасового представника в МЗС пов'язаний із накладенням санкцій щодо компанії Georgian Airways українською стороною", - пише видання.

Деталі

Крім того, санкції проти Georgian Airways у Тбілісі назвали "політично обумовленим недружнім рішенням".

"Слід однозначно сказати, що це було справді політично обумовлене рішення, тому що ми бачимо, що в росію літає багато авіакомпаній багатьох країн, і подібної реакції чи рішення з боку української влади в інших випадках не було, - так відгукнувся міністр економіки та сталого розвитку Грузії Леван Давіташвілі на санкції, запроваджені владою України щодо Georgian Airways.

Леван Давіташвілі побачив у цьому рішенні української влади слід грузинської опозиції.

"Сумно говорити, що ми побачили чергове вкрай недружнє рішення з боку влади України. Такі факти були у нас і у попередніх випадках, коли кілька громадян Грузії потрапили під т.зв. санкції влади України. Це однозначно неприйнятно, це не укладається в ті стандарти відносин між країнами, які мають Грузія та Україна. Я думаю, що до цього доклали руку і наші опозиціонери, тому що ви знаєте, наскільки пов'язані деякі опозиційні групи з владою України, і, напевно, це є підставою такого рішення, коли невірно доноситься інформація і, відповідно, відбувається прийняття таких рішень, які тільки завдають шкоди відносинам двох країн і не йдуть на користь. Щодо реагування, як і в попередньому випадку, на це відреагувало МЗС Грузії, і я впевнений, що і зараз буде відповідна реакція з боку МЗС", - сказав Давіташвілі.

Крім того, на питання, чи не бачить міністр проблеми в тому, що щодо Georgian Airways можуть бути введені міжнародні санкції і в результаті компанія зможе літати лише у напрямку росії, Давіташвілі зазначив, що подібного не станеться.

Нагадаємо

Президент України Володимир Зеленський 1 липня ввів санкції щодо 190 фізичних осіб та 290 компаній, у тому числі Georgian Airways і Тамаза Гаїашвілі.

Ще на цю тему