Російські загарбники облаштували крематорій у Бердянському порту

13:00 03.07.2023

Російські окупаційні війська облаштували на території Бердянського морського порту мобільний крематорій, щоб приховувати справжні втрати у війні.

Про це повідомила прес-служба Генерального штабу ЗСУ.

Окупанти щодня зазнають значних втрат, які намагаються приховати, продовжують застосовувати традиційну російську практику позбавлення родин загиблих пільг та компенсацій, розрекламованих російською пропагандою. Для цього активно використовують мобільні крематорії. Зокрема, встановлено, що один з таких крематоріїв у режимі 24/7 наразі працює на території Бердянського порту. На даний час кремації підлягають близько 50 тіл загиблих російських військовослужбовців, які нещодавно були доправлені з районів ведення бойових дій до місцевого моргу”, — ідеться у повідомленні.

В Генштабі зазначили, що кремація загиблих російських військовослужбовців проводиться без їх ідентифікації та обліку.

Наприкінці минулого тижня бердянські пабліки писали про дим над портом попри відсутність ударів ЗСУ по його території.

У квітні прокурори Запорізької обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника відділу оперативного реагування служби безпеки Бердянського порту Володимира Стельмаченка, який очолив захоплений окупантами порт та сприяв у перевлаштуванні його роботи на користь країни-агресора.

Ще на цю тему