НАТО відкрив центр безпеки морської інфраструктури

16:40 19.06.2023

Північноатлантичний Альянс у п’ятницю, 16 червня, відкрив новий центр із захисту підводних трубопроводів і кабелів на тлі побоювань, що Росія може шпигувати за критичною підводною інфраструктурою західних країн, пише «Європейська правда».

Новий центр і члени Альянсу зосередяться на зонах підвищеного ризику — наприклад трубопроводах на мілководді, до яких можуть легко дістатись водолази-диверсанти, а також протидії шпигунській діяльності щодо них.

Генерал-лейтенант НАТО Ганс-Вернер Вірманн розповів журналістам, що російські судна «активно відстежують нашу критично важливу підводну інфраструктуру».

Існує підвищене занепокоєння, що Росія може націлитись на підводні кабелі та іншу критично важливу інфраструктуру, намагаючись порушити життя Заходу”, — наголосив він.

За словами Вірманна, для підтримки роботи нового центру члени Альянсу вирішили організувати мережу критичної важливої підводної інфраструктури, яка об’єднає НАТО, членів Альянсу і представників приватного сектору.

Це допоможе поліпшити обмін інформацією про нові ризики і загрози”, — додав генерал-лейтенант.

Про підводну безпеку європейські держави активно заговорили після диверсії на російських газопроводах Nord Stream в Балтійському морі у вересні 2022 року. Розслідування груп фахівців зі Швеції, Данії та Німеччини, які намагаються встановити, хто стоїть за вибухами в Балтійському морі, все ще триває.

Розвідка Північноатлантичного Альянсу вказує також на підвищений ризик того, що Росія може пошкодити підводні кабелі, щоб покарати західні країни за підтримку України.

Ще на цю тему