Укргідроенерго звернулося до ЄСПЛ додати теракт на Каховській ГЕС у свій позов проти Росії

19:20 08.06.2023

Укргідроенерго звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) та поінформувало суд у рамках справи за заявою № 47938/22 "Укргідроенерго проти Росії" про скоєний Росією терористичний акт. 

Про це повідомляє пресслужба компанії, пише ЛІГА.Новини.

З метою якнайшвидшого захисту порушених прав та інтересів компанія просить суд розглянути можливість визначити першочерговість розгляду відповідної справи у зв'язку з терористичними діями Росії.

Укргідроенерго подала позов проти Росії щодо компенсації збитків за окупацію Каховської ГЕС та недобудованої вітрової електростанції на острові Зміїний у вересні минулого року. Компанія оцінювала збитки у 17 млрд грн.

У новому зверненні до ЄСПЛ Укргідроенерго зазначає, що організований підрив греблі, яка є об'єктом критично важливої соціальної інфраструктури, порушує Женевську конвенцію.

Зокрема, порушено Перший додатковий протокол до Женевських конвенцій щодо захисту жертв міжнародних збройних конфліктів від 08 червня 1977 року, який встановив перелік об'єктів, які не можуть бути об'єктами нападу.

Крім того, скоєні Росією дії грубо порушили порядок ведення війни, створили додаткові та невиправдані ризики для життя, здоров'я та майна цивільних осіб, а також спричинили пошкодження та знищення майна Укргідроенерго, яке, за попередньою оцінкою, відновленню не підлягає.

Вночі 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали Каховську гідроелектростанцію, оголошено евакуацію. Укргідроенерго заявило, що Каховська ГЕС після вибуху повністю зруйнована і не підлягає відновленню.
 

Ще на цю тему