Росіяни попалися на підробці даних AIS судна у Маріупольському порту
Росіяни випадково продемонстрували, як підроблюють дані системи ідентифікації суден (AIS), які задіяні у вивезенні з окупованих територій української продукції.
Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
Перший випадок реальної фіксації підробляння даних навігаційної ідентифікаіцї росіян на цивільних судах в Маріуполі, задіяних в мародерстві. Згідно з оприлюдненими росіянами відео та фото, в Маріупольському порту перебуває судно «Междуреченськ». Саме те, що використовувалось для першої крадіжки зерна. В той самий час за даними системи ідентіфікації це судно знаходиться в Ростові”, — написав Андрющенко у Telegram у вівторок, 6 червня.
За його словами, цей випадок важливий, оскільки зазвичай росіяни просто вимикають системи ідентифікації при підході до Маріуполя. Тоді судно просто «зникає» на час розвантаження/завантаження.
А тут — судно «формально» не в Маріуполі. Хоча фізично — тут. Перший у фіксації, але напевно не в проведені”, — наголосив Андрющенко.
Після цієї публікації росіяни повністю інформацію про позицію судна «Междуреченськ». Водночас, воно все ще перебуває біля причалу Маріупольського порту в очікуванні вивантаження й завантаження.
Після вчорашньої публікації систему ідентифікації вимкнено, але ми зафіксували. Саме тут (у Ростові — ред.) і почнеться нова поява судна за декілька днів. З хороших новин. Попри всі гучні заяви, судоходство до Маріуполя займає понад півтори доби з Ростова. Розвантаження понад дві доби (вантажу орієнтовно до 1,5 тис. тон). Це дуже повільно. Прямо дууууже. Значить, до повноцінної роботи порту приблизно далеко. Сподіваємось, деокупація станеться раніш”, — зазначив Андрющенко.
Росія планує перетворити Маріуполь на великий логістичний хаб для експорту зерна з тимчасово окупованих територій Донеччини та Запорізької області. Для цього окупанти зносять залізничний вокзал та перебудовують морський порт.
У квітні росіяни незаконно включили порти Маріуполь та Бердянськ до реєстру морських портів Росії. Також окупантами запущено процес включення судноплавної ділянки водних шляхів Херсонської області до переліку внутрішніх водних шляхів Росії.
У січні 2023 року СБУ оголосила призначеному російськими загарбниками «в.о. директора» Маріупольського морського порту Григорію Соболевському про підозру в організації злочинного механізму вивозу морським шляхом української сільськогосподарської зернової та металургійної продукції.
Ще на цю тему
- 18.09.2023 З’явилися фото ураженого російського підводного човна «Ростов-на-Дону» / Фото
- 18.09.2023 У Чорному морі зараз – шість кораблів РФ, ракетоносіїв немає
- 18.09.2023 Росія відводить неушкоджені кораблі Чорноморського флоту якнайдалі від Криму
- 16.09.2023 Росіяни забрали три великі десантні кораблі з Чорного моря в Азовське – речник ВМС
- 16.09.2023 Росія тримає у Чорному морі сім кораблів, ракетоносіїв серед них немає
- 14.09.2023 ВМС ЗСУ: Переміщення із Севастополя не врятує російські кораблі
- 14.09.2023 В РФ заявили об атаке надводных дронов на патрульный корабль «Сергей Котов»
- 13.09.2023 Що залишилось від ВДК "Минск" у Севастополі, який ступень ураження й чи реально його відновити-Фото
- 06.09.2023 В ВМСУ оценили уровень угрозы от Черномрского флота РФ
- 02.09.2023 У Чорному та Азовському морях російських кораблів–ракетоносіїв немає
- 31.08.2023 Ситуація в Чорному морі: скільки кораблів окупантів на бойовому чергуванні
- 29.08.2023 Буданов: росіяни ховають кораблі Чорноморського флоту на південний схід від Криму