Грузія рятує російських спортсменів

16:40 05.06.2023

Спортсмени навнавряд чи встигнуть отримати нове громадянство до Олімпійських ігор

Виконком Федерації фігурного катання на ковзанах Росії схвалив перехід Діани Девіс та Гліба Смолкіна, які виступають у танцях на льоду, до збірної Грузії.

Про це повідомила головний тренер збірної Росії з фігурного катання Олена Чайковська, передають росЗМІ.

«Заяви від Девіса та Смолкіна на перехід не надходили, але 22 травня до нас прийшов реліз із Грузії з проханням дати їм можливість переходу. Ми розглянули це питання, бюро виконкому 25 травня ухвалило їх відпустити. Вони півтора роки після Олімпійських ігор не брали участі у жодних змаганнях, на них не були витрачені гроші. Вони не приїжджали до Росії, тому ми їх відпустили», – зазначила Чайковська.

4 червня портал The Skating Lesson повідомив, що фігуристам схвалили запит на зміну спортивного громадянства. При цьому, за інформацією джерела, участь танцювального дуету в наступних Олімпійських іграх є малоймовірною, оскільки Смолкін навряд чи встигне отримати нове громадянство до цього терміну.

Нагадаємо, 28 березня МОК дозволив спортсменам з Росії та Білорусі участь у міжнародних змаганнях за умови, що вони не були помічені у активній підтримці війни, що вони виступатимуть під нейтральним прапором та лише у індивідуальних змаганнях.

Ще на цю тему