США продовжили безмитний режим для української сталі ще на рік

14:40 02.06.2023

Сполучені Штати Америки звільнили українську сталь від 25% мита ще на один рік. 

Про це повідомила прес-служба Міністерства економіки, пише видання Порти України.

Крім того, президент США Джозеф Байден підтримав ініціативу міністра торгівлі Джини Раймондо і звільнив від мит також сталь з Європейського Союзу, яка виготовлена з української сировини.

Впродовж цього року ми пояснювали партнерам, що головний спосіб відновити українську металургію — це інтегрувати її у виробничі ланцюжки в ЄС і США. Прокламація президента США — один із найбільш практичних способів посилити таку інтеграцію”, — прокоментувала перший віце-прем’єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко.

Україна також працює з Євросоюзом над інтеграцією ринків сталі. Автономні торгові заходи ЄС, продовжені на рік 25 травня, передбачають звільнення української сталі від сплати антидемпінгових та захисних мит. Крім того, в межах промислового діалогу Україна—ЄС започатковано окремий діалог щодо сталі, який включає виробників сталі.

Президент США Джозеф Байден у «Прокламації про регулювання імпорту сталі до Сполучених Штатів» зазначив, що значний збій у виробництві сталі в Україні зменшив загальний обсяг виробництва сталі в Україні. Водночас сталеливарна промисловість була історично важливою для України, і як Сполучені Штати, так і Україна зацікавлені у збереженні цієї галузі як економічної рятувальної ланки, поки країна відновлюється.

Так, виробництво сталі в Україні у першому кварталі 2023 року було на 66,22% меншим, ніж у першому кварталі 2022 року — 1,23 млн тонн проти 3,6 млн тонн відповідно.

У травні 2022 року США встановили річний безмитний режим для української сталі, що підтвердило готовність американського уряду підтримати економічну стабільність України, включивши українську металургійну продукцію у свої виробничі процеси.
 

Ще на цю тему