Румунія не зможе втрутитися в разі вторгнення РФ у Молдову - президент
Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що не бачить можливості воєнного втручання своєї країни в разі нападу Росії на Молдову.
Про це він сказав на полях саміту Європейської політичної спільноти в Молдові, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на NewsMaker.
Йоганніс пояснив це тим, що Румунія є членом НАТО, а Молдова – нейтральна країна.
Водночас він додав, що Румунія може допомогти Молдові підвищити її оборонний потенціал шляхом навчання та оснащення національної армії.
"У воєнному плані я не бачу для нас можливості втрутитися в конфлікт. Але ми можемо допомогти з навчанням військових, підтримати з обладнанням та озброєнням. Є багато способів, якими ми можемо втрутитися і робимо це, щоб допомогти Молдові", – зазначив румунський президент.
Ще на цю тему
- 19.02.2026 Румунія за 50 млн євро повністю перебудує міст на кордоні з Молдовою
- 26.01.2026 Більше половини румунів підтримують об'єднання з Молдовою
- 23.01.2026 Президент Румунії высловився про можливе об'єднання з Молдовою
- 13.01.2026 «Якби був референдум, я б підтримала об'єднання з Румунією» – Санду
- 06.12.2025 Молдова просить Румунію про термінову допомогу з електроенергією після атаки російських дронів
- 22.11.2025 На границе Молдовы и Румынии задержали грузовик с оружием и компонентами ракетных систем
- 14.11.2025 Прем’єр Молдови здійснив перший закордонним візитом у Румунії
- 24.10.2025 Румунія і Молдова запланували новий міст через Прут
- 09.10.2025 Топгенерал: Румунія готова допомогти Молдові, якщо вона зазнає нападу
- 01.09.2025 Президент Румунії втретє за літо прибув до Молдови
- 21.08.2025 Лише третина жителів Молдови підтримують об’єднання з Румунією
- 17.05.2025 Партія Сіміона вже скаржиться на "електоральний туризм" у Молдові та низці країн ЄС