ISW: Кадиров не зважується кидати свої сили в Україну для наступу замість "вагнерівців"

10:00 01.06.2023

Кремль вирішив кинути в Україну на заміну "вагнерівцям" підрозділи голови Чечні Рамзана Кадирова для продовження наступу, при цьому сам він не наважується задіяти свої сили для таких операцій.

Такі висновки озвучують аналітики Інституту вивчення війни, передає РБК-Україна, посилаючись на новий звіт ISW.

Кадиров отримав наказ наступати в Україні
Глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров, ймовірно, отримав від Кремля наказ розпочати наступальні операції в Україні після виведення "вагнерівців" із Бахмута.

Кадиров заявив 31 травня, що чеченські сили отримали новий наказ та взяли на себе відповідальність за лінію фронту у Донецькій області України. Також він розповів, що його підрозділам необхідно розпочати "активні бойові дії" та "звільнити низку населених пунктів".

За його словами, чеченський загін спеціального призначення "Ахмат" (спецназ) та полк спеціального призначення "Північ-Ахмат" перекинуті на Мар'їнський напрямок на південний захід від Донецька.

У Міноборони РФ також заявили, що штурмові загони 5-ї окремої мотострілецької бригади 1-го армійського корпусу та спецназу "Ахмат" вели наступальні дії на Мар'їнському напрямі.

Кадиров зазначив, що російське військове командування наказало Росгвардії та "ахматівцям" розпочати наступальні дії вздовж лінії фронту, а також у Запорізькій та Херсонській областях.

Кадировці зайнялися "тактичною підготовкою"
Глава Чечні також заявив, що ці підрозділи вже розпочали тактичну підготовку до цих наступальних дій і що наступальні дії підрозділів "Ахмат" почалися до того, як Сили оборони України перейшли в контрнаступ.

Експерти ISW зазначають, що поки що не виявили ознак чеченських наступальних операцій у Запоріжжі чи Херсоні.

Заявлене повернення чеченських сил до наступальних операцій вирве кадировців із майже річної перерви в участі у високоінтенсивних бойових діях в Україні.

Так, чеченські сили здебільшого діяли у тилу після участі у штурмах Маріуполя, Сєвєродонецька та Лисичанська, за винятком деяких наступальних дій у районі Білогорівки Луганської області.

Аналітики Інституту вивчення війни фіксували, як кадировці діяли як поліцейські сили в тилу на окупованих територіях півдня України та проводили локальні бойові розвідувальні операції в Запорізькій області.

Основні сили Кадирова у Чечні
Кадиров стверджував, що 3300 військовослужбовців полку "Північ-Ахмат" перебували у Чечні станом на 8 травня. За оцінкою ISW він, можливо, консервував свої сили, а не відправляв їх на передову.

"Обмежена участь чеченських підрозділів на передовій поряд із упором Кадирова на вербування може свідчити про те, що Кадиров не наважується задіяти свої сили для проведення наступальних операцій в Україні, незважаючи на свої ультранаціоналістичні наративи", - йдеться у звіті.

Теми:

Ще на цю тему