Росія відправляє на війну охоронців Газпрому – WSJ

09:40 30.05.2023

Російські охоронні фірми, створені найбільшими державними корпораціями РФ, зокрема Газпромом, відправляють своїх співробітників на війну проти України.

Про це мовиться у матеріалі The Wall Street Journal.

Газета пише, що російський диктатор Володимир Путін нібито не хоче починати нову масштабну мобілізацію після призову восени 2022 року, а натомість Кремль частково передав набір персоналу приватному сектору та компаніям, які залежать від постійних держконтрактів.

"Останніми місяцями держкомпанії, такі як Газпром, створили приватні охоронні підрозділи для цієї мети, а наявні охоронні фірми, контрольовані колишніми офіцерами російської армії, набрали нових членів. Вони частково наслідують терористичну групу Вагнера, але менш чисельні, однак демонструють вірність Путіну, кидаючи людей на передову", – зазначають журналісти.

WSJ вказує, що, згідно з публічними оголошеннями про вакансії, вони платять своїм новобранцям значно вищу зарплатню, ніж отримують "вагнерівці".


У лютому в Головному управлінні розвідки інформували, що Газпром створює власну терористичну організацію за прикладом бойовиків Вагнера.

Теми:

Ще на цю тему