Ще одна країна отримає продовольство за гуманітарною програмою Grain from Ukraine

14:00 29.05.2023

Україна готова включити Мозамбік до переліку країн, які отримують українські зернові в рамках гуманітарної програми Grain From Ukraine. 

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, пише видання Порти України

Під час мого першого візиту до Мозамбіку я зустрівся з міністром закордонних справ і співробітництва Веронікою Макамо. Ми домовилися вивести наші двосторонні відносини на новий рівень. Ми також включимо Мозамбік до гуманітарної програми Grain from Ukraine”, — сказав Кулеба.

Як повідомляє пресслужба МЗС, візит Кулеби до Мозамбіку передбачає виконання трьох основних завдань: закласти політичний фундамент для розвитку взаємовигідних відносин країн, обговорити втілення Формули миру Президента України Володимира Зеленського та напрацювати перспективні напрями економічного співробітництва. Так, міністр запросив Мозамбік — особливо як країну, що нині посідає місце непостійного члена Ради Безпеки ООН у 2023-2024 роках, — долучитися до реалізації «Формули миру».

Своєю чергою, Мозамбікська сторона висловила солідарність з Україною на тлі розв’язаної Росією війни та підтримала пропозицію Кулеби провести під патронатом міністерств закордонних справ бізнес-форум за участю українського та мозамбікського бізнесу.

Це допоможе напрацювати спільні проєкти у сферах торгівлі, сільського господарства, харчової промисловості, інформаційних технологій, цифрової трансформації, фармацевтики”, — ідеться у повідомленні МЗС.

З моменту старту програми Grain From Ukraine порти Великої Одеси відправили 170 тис. тонн української пшениці до таких нужденних країн як Ефіопія, Сомалі, Ємен, Кенія.

Програма Grain from Ukraine реалізується в партнерстві з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP). Про фінансову участь у програмі заявили понад 30 держав та Європейський Союз. Обсяг акумульованих коштів, наданих міжнародними партнерами для української ініціативи Grain from Ukraine становить майже $200 млн.

Перше судно Nord Vind (прапор — Барбадос) за цією програмою на початку грудня прибуло до порту Джибуті, звідки 25 тис. тонн пшениці було доставлено мешканцям Ефіопії.