Президентка Грузії: міністр оборони порушив протокол на святкуванні Дня незалежності

10:00 28.05.2023

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що напередодні під час святкування Дня незалежності міністр оборони країни Джуаншер Бурчуладзе порушив протокол.

За словами Саломе Зурабішвілі, вітаючи присутніх на Площі Свободи в Тбілісі, Бурчуладзе спершу згадав прем'єр-міністра, і тільки потім – президента і верховного головнокомандувача, повідомляє Європейська правда.

"Так не можна в жодній країні. Це скрізь викликає подив. І я скажу ще дещо: протокол – це не тільки охорона держави всередині і налагодження наших відносин. Яка б не була різниця в думках, у кожного має бути своє місце", – сказала вона.

Зурабішвілі підкреслила, що це була не образа президента, а порушення протоколу.

За словами Зурабішвілі, три роки вона навіть намагалася створити єдиний протокольний статут і встановити координацію між різними міністерствами і структурами, включно з Патріархією, щоб "раз і назавжди впорядкувати протокольну книгу Грузії". Але це їй не вдалося, оскільки "у кожного є свої маленькі приватні амбіції", додала вона.

Раніше Зурабішвілі публічно поскаржилася, що з 27 квітня очікує схвалення уряду на візит до Брюсселя 31 травня. 

У правлячій партії "Грузинська мрія" заявили, що не хочуть давати згоду на візит президентки країни до Брюсселя – буцімто через те, що це може зашкодити шансам Грузії отримати статус кандидата на вступ до ЄС.

Водночас прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі пообіцяв, що заявка на візит Зурабішвілі до Брюсселя буде задоволена.
 

Ще на цю тему