ППО, боєприпаси, гелікоптери: ЄС оголосив 11 нових оборонних проєктів
У вівторок ЄС оголосив про 11 нових спільних оборонних проєктів у рамках Постійної структурованої співпраці (PESCO), яка є частиною політики безпеки і оборони Євросоюзу.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомило видання Defence News.
Нові проєкти охоплюють навчання, боєприпаси, протидію артилерії, ракети повітряного базування і середні гелікоптери. Нові проєкти діятимуть на додаток до 57 вже створених у рамках програми PESCO, яка об'єднує учасників для спільного фінансування і розвитку нових оборонних сил і засобів.
За словами керівника зовнішньополітичної служби ЄС Жозепа Борреля, який заявив, що понад 50 проєктів PESCO мають досягти "фази реалізації" до 2025 року, 11 нових проєктів посилять здатність Європи вести війну високої інтенсивності.
"На тлі агресивної війни Росії проти України і її військових наслідків, в тому числі вимог до ведення війни високої інтенсивності, ці нові проекти PESCO спрямовані на забезпечення критично важливих сил і засобів з більшою оперативною спрямованістю. Ми не можемо побудувати сильну європейську оборону, не забезпечивши готовність і оснащеність європейських збройних сил до майбутніх викликів", – заявив Боррель.
Уряд схвалив процедуру оборонних закупівель відповідно до стандартів НАТО
Франція очолить програму зі створення трьох навчальних шкіл для пілотів військово-транспортної авіації, а Естонія – програму зі створення нової безпілотної наземної системи бойового забезпечення.
Франція і Нідерланди працюватимуть над новою контрартилерійською сенсорною системою, а Німеччина разом з Францією очолять роботу над новим продуктом з нейтралізації торпед.
Німеччина, Іспанія, Франція, Португалія і Швеція працюватимуть разом під керівництвом Італії над програмою, спрямованою на кращий захист підводних газопроводів і інтернет-кабелів.
Німеччина очолить роботу над новою ракетою класу "повітря-повітря" малої дальності для протидії літакам 6-го покоління.
На додаток до все більшої кількості вертолітних програм майбутнього, які зараз реалізують, Франція очолить програму середнього гелікоптера наступного покоління (NGMH), в якій беруть участь Італія, Фінляндія і Швеція.
Італія очолить групу, до якої входять Франція, Угорщина і Швеція, із планування нової інтегрованої багатошарової системи протиповітряної і протиракетної оборони, в той час як Фінляндія очолить групу у складі Естонії, Франції і Швеції для планування нових систем командування і управління для використання в Арктиці.
Швеція очолить групу, яка працюватиме разом з Естонією і Францією над посиленням зв'язку, а Іспанія очолить групу, яка працюватиме над удосконаленням роботи військових медичних бригад.
Ще на цю тему
- 07.09.2024 Угорщина почала кампанію проти вступу України в ЄС: що наговорив Сійярто у Кишиневі
- 05.09.2024 У Єврокомісії прокоментували "перезавантаження" уряду України
- 03.09.2024 В Єврокомісії планують запустити систему оплати за безвізові в’їзди навесні
- 02.09.2024 Стефанішина розповіла, як відбуватимуться переговори з ЄС щодо вступу
- 31.08.2024 Міністри оборони ЄС домовились підготувати ще більше українських військових в рамках програми EUMAM
- 31.08.2024 ЄС відкриє в Києві Офіс інновацій у сфері оборони – Боррель
- 30.08.2024 Кулеба розповів, про що йшлося на зустрічі глав МЗС країн ЄС
- 24.08.2024 Глава Євроради: Наближається день, коли ми вітатимемо Україну в ЄС
- 24.08.2024 ЗМІ: ЄС поки не рекомендує направляти військових інструкторів в Україну
- 21.08.2024 Україна стане першим учасником програми ЄС по боротьбі з шахрайством з-поза меж Євросоюзу
- 21.08.2024 Єврокомісія: Наступ ЗСУ на Курщині не завадить руху України до ЄС
- 13.08.2024 ЄС перерахував Україні транш макрофіну на 4,2 млрд євро