Leica продавала Росії біноклі й приціли під час війни

18:20 18.05.2023

Німецький виробник фотоапаратів Leica Camera AG після початку повномасштабної російсько-української війни продовжив продавати Росії товари подвійного призначення, в тому числі біноклі та приціли.

Як передає Укрінформ, про це повідомило видання The Insider.

Попри публічну обіцянку припинити імпорт в Росію, компанія не лише продовжила постачання товарів, а й почала експортувати туди біноклі з лазерним далекоміром та приціли нічного бачення.

Російське ТОВ "Лейка Камера Раша" (зараз – ТОВ "Вечірня зірка"), яке на 99% належить Leica Camera Austria GmbH, протягом 2022 року подало три митні декларації на ввезення біноклів та прицілів. Такі декларації отримують для оформлення першої партії товару, вони діють протягом кількох років.

Читайте також: У рф затримали заступника директора авіакомпанії, яка перевозила «вагнерівців» в Африку
При цьому Leica не порушувала санкції: Європейський Союз заборонив експорт до Росії біноклів та прицілів нічного бачення лише у десятому пакеті санкцій, за рік після початку війни, 25 лютого 2023 року.

Інший підрозділ Leica – швейцарська Leica Geosystems – через треті країни фактично постачає агресору лазерні далекоміри та нівеліри. Такі прилади можуть використовуватися для корегування артилерійського вогню.

Усього з травня по квітень 2023 року російські імпортери (Геооптик, Геоспектр, Русгеоком, Профприлад, ЦПІ) оформили 24 декларації на продукцію Leica Geosystems AG, завізши її через китайських і турецьких посередників. Низка цих компаній раніше виступала постачальником Міністерства оборони та силових відомств РФ.

Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.

Ще на цю тему