У РФ планують створення нової "елітної" авіагрупи "Шторм" з прямим підпорядкуванням Москві

15:20 16.05.2023

У так званих "ВКС" РФ мають намір створити елітну ударну авіагрупу "Шторм" для вирішення завдань особливої ​​ важливості

УРФ вже почали говорити про створення "спеціального елітного авіаційного підрозділу "Шторм", призначене для вирішення завдань особливої важливості. За розмірами нова авіагрупа буде порівнянна з авіаполком і складатиметься з трьох ескадрилій: Су-34, Су-24 та ударних гелікоптерів. Зазначається, що вона буде укомплектована найкращими льотчиками-добровольцями, з-поміж нині службовців та ветеранів.

"Рішення щодо створення "Шторму" було продиктоване збільшенням кількості завдань для бомбардувальної авіації у рамках "СВО". При цьому з огляду на технологічний прогрес та активне виробництво сучасних боєприпасів було необхідно створити авіагрупу, здатну їх максимально ефективно використовувати", - пишуть російські ЗМІ.

Й вочевидь, з огляду на її склад, основний акцент буде зроблено на масове застосування коригованих авіабомб - УМПК, а також іншого коригованого озброєння, включно з коштовними "Гром-Э1" чи УПАБ-1500В.

Як й все з епітетами "елітна" та "спец", авіагрупа, швидше за усе, матиме особливу систему підпорядкування, у якій управління та постановка завдань здійснюватимуться не лише вищими авіаційними начальниками, а й вищим керівництвом генштабу та міноборони РФ. А це вже підкреслює особливе значення авіагрупи "Шторм" для Кремля та великі надії, які вони покладають на неї.

Й з боку Defense Express можемо зазначити, формування такого авіапідрозділу у РФ означає, що проблем із технікою "Шторм", мабуть, не матиме, бо це буде відбуватись під контролем найвищих інстанцій й знайти для авіагрупи 12 літаків Су-34 та 12 Су-24М, а також 16 гелікоптерів (можливо Ми-28 та Ка-52, Ми-24П та Ми-35М) у РФ зможуть.

А ось з тим, щоб відшукати 80 льотчиків-асів, причому добровольців, навіть у РФ розуміють, що буде проблематично. Й саме тому одразу пишуть, що розраховують на повернення до строю льотчиків-ветеранів (мабуть, вони повинні будуть літати на застарілих Су-24М та Ми-24П), бо стройових досвідчених пілотів з кожним вильотом більше не стає.

Теми:

Ще на цю тему